Britský kráľ Karol III. FOTO: REUTERS
StoryEditorBritský kráľ Karol III sa počas víkendu na zámku Balmoral prijme premiéra Sunaka s rodinou
Pre Sunaka je tento víkend poslednou príležitosťou pre rozptýlenie predtým, ako 4. septembra po letnej prestávke opäť zasadne britský parlament.
Britský kráľ Karol III. počas tohto víkendu prijme na zámku Balmoral v Škótsku premiéra Rishiho Sunaka s jeho rodinou. Takáto návšteva premiéra sa stala tradíciou počas vlády Karolovej matky Alžbety II. Informovala o tom agentúra DPA a webová stránky denníka The Independent.
Pre Sunaka je tento víkend poslednou príležitosťou pre rozptýlenie predtým, ako 4. septembra po letnej prestávke opäť zasadne britský parlament.
Alžbeta II. vlani v septembri na zámku Balmoral prijala dva dni pred svojou smrťou novú premiérku Liz Trussovú. Trussovej predchodca v premiérskom kresle Boris Johnson s manželkou Carrie tento zámok navštívili začiatkom septembra 2021. Počas 70-ročného panovania Alžbety II. mala Británia 15 premiérov.
Zámok Balmoral v Aberdeenshire na východe Škótska je letným sídlom britských panovníkov. Karol III. so svojou manželkou tam v súčasnosti trávia leto.
01 - Modified: 2023-09-20 14:46:32 - Feat.: - Title: Britský kráľ je na návšteve Francúzska, Macron ho privítal pod Víťazným oblúkom
02 - Modified: 2023-09-20 07:23:46 - Feat.: - Title: Inflácia v Británii v auguste nečakane klesla o desatinu bodu na 6,7 percenta
03 - Modified: 2023-09-19 17:39:07 - Feat.: - Title: Britská vláda má v úmysle prevziať kontrolu nad insolventným Birminghamom
04 - Modified: 2023-09-19 15:26:19 - Feat.: - Title: Veľká Británia čelí najvyššej inflácii v rámci skupiny G7
05 - Modified: 2023-09-18 15:31:38 - Feat.: - Title: Britský premiér Sunak odmieta rokovania o novej obchodnej dohode s Euróskou úniou