Mnohých rukojemníkov, ktorých palestínski militanti uniesli začiatkom októbra pri útoku na Izrael a zavliekli ich do Pásma Gazy, pravdepodobne zabili.
Oznámil to v nedeľu hovorca ozbrojeného krídla hnutia Hamas Abú Ubajdá, ktorý zodpovednosť za to pripísal izraelskému vedeniu, píše agentúra AFP.
"Osud mnohých rukojemníkov a zadržiavaných osôb nie je v posledných týždňoch známy," uviedol Ubajdá v televíznom príhovore.
"Mnohí z nich boli pravdepodobne nedávno zabití. Zvyšní sú každú hodinu vo väčšom nebezpečenstve. Vedenie a armáda nepriateľa za to nesú plnú zodpovednosť," vyhlásil hovorca.
Okrem toho oznámil, že spojenci Hamasu, ktorí sú súčasťou tzv. osi odporu v nasledujúcich dňoch rozšíria svoje útoku proti izraelským vojakom.
Ubajdá zároveň povedal, že "akékoľvek rokovania pred ukončením agresie Izraela by byli bezcenné", uvádza agentúra Reuters.