Prudké dažde dnes zaplavili cesty a železnicu v indickej finančnej metropole Bombaj. Narušili tiež leteckú dopravu a vynútili si uzavretie časti škôl.
Monzúnové dažde spôsobili záplavy a zosuvy pôdy na severe a východe Indie a tiež v susednom Nepále, kde zahynulo najmenej 11 ľudí. V štáte Bihár na východe Indie zabili blesky 12 osôb, od začiatku júla sa obeťou blesku v tomto štáte stalo 20 ľudí, informovala agentúra Reuters.
Počas šiestich hodín do dnešnej siedmej hodiny ráno miestneho času v dvanásťmiliónovej Bombaji napršalo viac ako 300 milimetrov zrážok. Ďalší dážď sa čaká ešte dnes. Ľudia sa počas rannej špičky brodili po kolená vo vode a na východnej a západnej diaľnici v Bombaji sa tvorili dlhé zápchy.
Voda na koľajniciach prinútila železnicu zrušiť niektoré diaľkové spoje, zatiaľ čo televízia odvysielala zábery prímestských vlakov, ktoré sú každý deň kľúčovým spôsobom dopravy pre milióny obyvateľov, ako stoja na zaplavených tratiach. Meškalo viac ako 250 letov a najmenej 30 ďalších zrušili.
Prudké monzúnové dažde Bombaj zasiahli len niekoľko dní po rekordných zrážkach v Dillí, kvôli ktorým sa prepadla časť strechy letiskového terminálu.
Viac ako dva milióny ľudí postihli rozvodnené rieky v štáte Ásám na severovýchode Indie. Voda tu zaplavila tiež národný park Kaziranga, domov vzácnych nosorožcov indických, a šesť zvierat sa utopilo, uviedli v nedeľu úrady. Záplavy postihli tiež 31 dedín v najľudnatejšom indickom štáte Uttarpradéš na hraniciach s Nepálom.
01 - Modified: 2025-03-29 15:05:40 - Feat.: - Title: India a Čína spustili dodávky pomoci Mjanmarsku po ničivom zemetrasení, Peking poslal 13 miliónov dolárov
02 - Modified: 2025-03-25 13:28:03 - Feat.: - Title: India údajne uvažuje o znížení ciel na americký tovar v hodnote 23 miliárd dolárov
03 - Modified: 2025-03-21 08:34:06 - Feat.: - Title: Konzul z exotiky pomohol s biznisom Beljajevovi. Po novom rieši aj expanziu Strnadovej firmy
04 - Modified: 2025-03-20 13:04:26 - Feat.: - Title: Indický trh predstavuje potenciál pre Slovensko a vyžaduje si väčšiu pozornosť, tvrdí obchodná komora
05 - Modified: 2025-03-20 10:45:59 - Feat.: - Title: Bezpečnostné zložky v Indii zabili najmenej 22 maoistických vzbúrencov