StoryEditor

Poliaci umývali vydeseného koňa v autoumývárni vysokotlakovým čističom, hrozia im tri roky za mrežami (video)

20.01.2025, 15:35
Autor:
ČTKČTK

Políciu nikto na týranie zvieraťa v umývačke neupozornil, strážcovia zákona sa pustili do vyšetrovania až po analýze snímok na internete.

Poľsko pobúril prípad z okresného mestečka Maków Mazowiecki, kde dvaja ľudia zaviedli koňa do automobilovej umývačky. Vydesené zviera sa odtiaľ pokúšalo utiecť, napriek tomu muselo podstúpiť očistu horúcou vodou, striekajúcou pod vysokým tlakom. Všetko vyšetruje polícia. Majiteľovi koňa hrozia až tri roky väzenia.

„Takéto správanie je úplne neprípustné! Je to nielen prejav úplnej ignorancie, ale aj jasný príklad krutosti,“ usúdil miestny portál, ktorý zverejnil snímky z umývačky.

image

Španielsko hlási päť zranených pri treťom behu s býkmi v Pamplone

„Tlakové umývačky sú určené na umývanie vozidiel, ale živému stvoreniu môžu spôsobiť bolesť, vážne mu poškodiť kožu a dokonca trvalo poškodiť zdravie,“ pripomenul. Mužom, ktorí prišli k umývačke s koňom zapriahnutým pred vozom, „úplne chýba empatia, zodpovednosť aj akékoľvek znalosti, čo zvieratá potrebujú“, usúdil.

Políciu nikto na týranie zvieraťa v umývačke neupozornil, strážcovia zákona sa pustili do vyšetrovania až po analýze snímok na internete, povedala televízii TVN 24 policajná hovorkyňa Monika Winniková.

„Zhromažďujeme dôkazy. Spolupracujeme s veterinárom,“ povedala s tým, že od prebiehajúcich úkonov závisí, ako bude vyšetrovanie pokračovať.

„Je to prvýkrát, čo sa tu niečo také stalo. Som otrasený z toho, čo som videl,“ povedal televízii TVP 3 vedúci benzínky, pri ktorej sa nachádza umývačka poškodená vydeseným koňom.

Nahrávky z priemyselnej kamery nielen šokovali vedúceho, ale aj polícii umožnili identifikovať majiteľa koňa z obce Malech. Na miesto sa okrem policajnej hliadky vydal aj veterinár, aby posúdil stav zvieraťa. V prípade obvinenia a odsúdenia hrozia páchateľovi až tri roky za mrežami, dodala stanica.

01 - Modified: 2025-12-05 17:02:50 - Feat.: - Title: Varšava odklepla rozpočet na rok 2026. Do obrany naleje historických 200 miliárd zlotých 02 - Modified: 2025-12-05 12:10:46 - Feat.: - Title: Tusk: Rusko využíva kryptomeny na sabotáže v krajinách Európskej únie 03 - Modified: 2025-12-05 10:03:41 - Feat.: - Title: Nemecké stíhačky budú od soboty chrániť poľský vzdušný priestor 04 - Modified: 2025-12-04 20:40:48 - Feat.: - Title: Poľsko aj Litva chystajú škrty pre médiá. Ocitli ste sa na nebezpečnej pôde, odkazujú Reportéri bez hraníc 05 - Modified: 2025-12-04 13:37:08 - Feat.: - Title: Tusk žiada utajené rokovanie Sejmu, chce hovoriť o bezpečnosti Poľska
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
06. december 2025 01:59