Francúzsky prezident Emmanuel Macron víta poľského premiéra Donalda Tuska pri príchode na stretnutie s európskymi lídrami o Ukrajine a európskej bezpečnosti v Elyzejskom paláci v Paríži. FOTO: Reuters
StoryEditorTusk: Účastníci schôdzky v Paríži sa zhodli na potrebe zvýšiť výdavky na obranu
Francúzsky prezident Emmanuel Macron schôdzku do Paríža zvolal v reakcii na zámer Spojených štátov rokovať s Ruskom o prímerí na Ukrajine bez Európanov.
Účastníci schôdzky v Paríži venovanej situácii okolo Ukrajiny sa zhodli, že Európa musí zvýšiť svoje vojenské schopnosti aj výdavky na obranu.
Podľa agentúry Reuters to uviedol poľský premiér Donald Tusk. Pripustil, že transatlantické vzťahy sa ocitli v novej fáze, vyzval však na ich zachovanie. Rovnako je dôležité pokračovať v spolupráci v rámci NATO, dodal.
Francúzsky prezident Emmanuel Macron schôdzku do Paríža zvolal v reakcii na zámer Spojených štátov rokovať s Ruskom o prímerí na Ukrajine bez Európanov. Bezprostredne pred schôdzkou telefonicky hovoril s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.
01 - Modified: 2025-12-21 06:19:28 - Feat.: - Title: Putin je pripravený rokovať s Macronom, povedal hovorca Kremľa
02 - Modified: 2025-12-16 10:27:38 - Feat.: - Title: Dohodu medzi EÚ a Mercosurom považuje Macron za hrozbu pre francúzskych farmárov
03 - Modified: 2025-12-08 23:00:00 - Feat.: - Title: Spojené štáty hovoria Európe „Goodbye“
04 - Modified: 2025-12-05 12:10:46 - Feat.: - Title: Tusk: Rusko využíva kryptomeny na sabotáže v krajinách Európskej únie
05 - Modified: 2025-12-05 06:41:24 - Feat.: - Title: Orbán patrí medzi najväčších cestovateľov sveta. V rebríčku sú pred ním len Macron a Sissoco