Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas brífingu v Kyjeve. FOTO: TASR/AP
StoryEditor

Nočný dronový útok v Kryvom Rihu dokazuje, že Rusko nechce mier, uviedol Zelenskyj

26.03.2025, 11:20
26.03.2025, 12:10
Autor:
ČTKČTK

Ukrajina v noci na dnešok podľa Zelenského čelila útokom 117 dronov, ktoré cielili okrem iného na firemnú a civilnú infraštruktúru napríklad v meste Kryvyj Rih.

Masívny nočný ruský dronový útok proti Ukrajine je ďalším dôkazom toho, že Rusko napriek rokovaniam o prímerí neusiluje o skutočný mier. Uviedol to dnes ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, podľa ktorého útok poškodil ukrajinskú infraštruktúru.

Moskva naproti tomu uviedla, že Ukrajina sa napriek dohodnutému moratóriu pokúsila zaútočiť na ruskú energetickú infraštruktúru.

"Rusko svojimi útokmi, doslova každú noc, stále hovorí nie návrhom našich partnerov," napísal Zelenskyj na sieti X s odkazom na rokovania o prímerí, ktoré s oboma stranami vedú Spojené štáty.

image

Rusko zaútočilo s viac ako sto dronmi, v Kryvom Rihu je deštrukcia, uviedla Ukrajina

Washington v utorok oznámil, že po rokovaní s delegáciami oboch krajín uzavrel dve samostatné dohody s Ukrajinou a Ruskom o prímerí v Čiernom mori. Ukrajina aj Rusko okrem toho súhlasili s prerušením útokov na energetickú infraštruktúru.

Ukrajina však v noci na dnešok podľa Zelenského čelila útokom 117 dronov, ktoré cielili okrem iného na firemnú a civilnú infraštruktúru napríklad v meste Kryvyj Rih. To je podľa Zelenského ďalším dôkazom, že Moskva pokoj zbraní dodržiavať nemieni.

image

Rusko klame, keď tvrdí, že dohoda o neútočení je podmienená sankciami. Moskva vždy klame, reaguje Zelenskyj

Podľa Kremľa zahŕňa dohoda 30-dňové prerušenie útokov okrem iného na ropné rafinérie, ropovody, plynovody a jadrové elektrárne. Kyjev sa však podľa ruského ministerstva obrany v noci napriek tomu pokúsil zaútočiť na zásobník plynu na anektovanom Kryme a na rozvod elektriny v Brjanskej oblasti, kde bol kvôli tomu dočasne bez prúdu nespresnený počet ľudí.

Ministerstvo už dnes ráno uviedlo, že protivzdušná obrana v noci zničila deväť ukrajinských dronov. Tvrdenie žiadnej z bojujúcich strán nemožno v podmienkach konfliktu nezávisle overiť.

01 - Modified: 2025-12-03 22:39:39 - Feat.: - Title: Nemecko aktivovalo izraelský štít za miliardy. Má chrániť Európu pred ruskými raketami 02 - Modified: 2025-12-03 22:17:02 - Feat.: - Title: Rumuni hlásili zneškodnenie dronu Sea Baby. Nič sa nám nestratilo, reaguje ukrajinská tajná služba 03 - Modified: 2025-12-03 22:02:59 - Feat.: - Title: Kyjev chystá nové kolo rokovaní v USA. Doterajšie debaty napredujú celkom efektívne, tvrdí Zelenskyj 04 - Modified: 2025-12-03 21:18:17 - Feat.: - Title: Rusko odsúdilo českého občana na 13 rokov. Praha ostro protestuje a hovorí o porušení Ženevských dohovorov 05 - Modified: 2025-12-03 21:04:01 - Feat.: - Title: Rusi sa snažia mesto vymazať z povrchu, znie z ukrajinskej armády. Obrancov v Myrnohrade zásobujú drony
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
04. december 2025 04:05