Ilustračná fotografia. Červené námestie neďaleko Chrámu Vasilija Blaženého a Spasskej veže Kremľa v centre Moskvy. FOTO: Reuters
StoryEditor

Ukrajina podnikla dronový útok na Moskvu, letisko dočasne zastavilo prevádzku

05.05.2025, 08:05
Autor:
TASRTASR

Moskovský primátor uviedol, že podľa predbežných informácií nedošlo k žiadnym zraneniam ani škodám spôsobeným troskami zostrelených dronov.

Ruská protivzdušná obrana zneškodnila štyri ukrajinské drony smerujúce na Moskvu, oznámil v pondelok moskovský primátor Sergej Sobianin. Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že vzdušné sily zničili v noci na pondelok dokopy 26 ukrajinských dronov, píšu agentúry AFP a Reuters.

Sobianin na platforme Telegram uviedol, že podľa predbežných informácií nedošlo k žiadnym zraneniam ani škodám spôsobeným troskami zostrelených dronov.

Rezort obrany taktiež na Telegrame informoval, že vzdušné sily zostrelili 17 ukrajinských dronov nad Brianskou oblasťou a päť nad Kalužskou oblasťou. Predstavitelia týchto ruských oblastí na sociálnych sieťach oznámili, že neboli hlásené žiadne škody ani zranenia.

image

Ruský útok na Kyjev zranil 11 osôb, Zelenskyj vyzýva na dlhodobejšie prímerie

Ruský Federálny úrad pre leteckú dopravu (Rosaviacija) uviedol, že v noci z bezpečnostných dôvodov na približne 1,5 hodiny zastavil prevádzku na moskovskom letisku Domodedovo.

AFP pripomína, že k ukrajinským útokom došlo len niekoľko dní pred plánovaným prímerím, ktoré vyhlásil šéf Kremľa Vladimir Putin pri príležitostí osláv konca druhej svetovej vojny. Ruské jednotky podľa Putina od polnoci 8. mája do polnoci 11. mája zastavia všetky vojenské akcie.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj však vyzýva na prímerie trvajúce najmenej jeden mesiac.

Rusko na počesť 80. výročia víťazstva v druhej svetovej vojne usporiada 9. mája na Červenom námestí v Moskve vojenskú prehliadku, na ktorej sa zúčastnia zahraniční lídri vrátane čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga či brazílskeho prezidenta Luiza Inácia Lulu da Silvu.

01 - Modified: 2025-12-05 09:41:14 - Feat.: - Title: Donbas pokryla obria pavučina, do vlákien sa zaplietajú vtáky aj pechota 02 - Modified: 2025-12-05 09:56:08 - Feat.: - Title: Orbán: V najbližších dňoch sa rozhodne, či sa vojna rozšíri do Európy 03 - Modified: 2025-12-05 09:34:49 - Feat.: - Title: Ukrajinské drony zasiahli prístav s ropným terminálom, cieľom mohla byť aj veľká rafinéria v Syzrani 04 - Modified: 2025-12-05 08:44:00 - Feat.: - Title: Putin by sa mohol s Trumpom stretnúť v blízkej budúcnosti, rokovania pokročili, tvrdí poradca Kremľa 05 - Modified: 2025-12-05 07:41:28 - Feat.: - Title: Svet by sa mal vrátiť k mieru, povedal Módí Putinovi na úvod rokovania v Dillí
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
05. december 2025 11:09