Terčom samovražedného atentátnika sa stal autobus, ktorý smeroval do školy riadenej armádou v provincii Balúčistan. Zdroj: X/missiontakmeel
StoryEditor

Bombový útok na školský autobus na juhu Pakistanu zabil štyri deti, zranených je takmer 40 ľudí

21.05.2025, 08:05
Autor:
TASRTASR

Povincia Balúčistan je dejiskom desaťročia trvajúceho povstania. Útoky v regióne organizuje celý rad separatistických skupín vrátane zakázanej Balúčistanskej oslobodzovacej armády.

Najmenej štyri deti zahynuli a ďalších 38 utrpelo zranenia pri samovražednom bombovom útoku na školský autobus na juhozápade Pakistanu. S odvolaním sa na vládneho predstaviteľa o tom informovala agentúra AP.

Terčom samovražedného atentátnika sa stal autobus, ktorý smeroval do školy riadenej armádou v provincii Balúčistan. V čase výbuchu bomby sa v autobuse nachádzalo približne 40 študentov.

K zodpovednosti za útok sa bezprostredne neprihlásila žiadna skupina. Podozrenie však podľa AP pravdepodobne padne na etnických balúčskych separatistov, ktorí často útočia na bezpečnostné sily a civilistov v Balúčistane i iných častiach krajiny.

Balúčistan je dejiskom desaťročia trvajúceho povstania. Útoky v regióne organizuje celý rad separatistických skupín vrátane zakázanej Balúčistanskej oslobodzovacej armády (BLA), ktorú Spojené štáty v roku 2019 označili za teroristickú organizáciu. Cieľom BLA je odštiepiť provinciu od zvyšku Pakistanu.

menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
14. január 2026 20:11