Explózia počas raketového útoku v Tel Avive. FOTO TASR/AP
StoryEditor

Nebudeme mať zľutovanie, boj sa práve zažína, odkázal Chameneí. Irán použil hypersonické rakety

18.06.2025, 07:05
Autor:
TASRTASR

Iránska tlačová agentúra IRNA odkazujúc na vyhlásenie Iránskych revolučných gárd uviedla, že Teherán získal úplnu kontrolu nad izraelským vzdušným priestorom.

Iránske revolučné gardy (IRGC) v stredu vyhlásili, že ich letectvo prevzalo plnú kontrolu nad izraelským vzdušným priestorom a počas najnovšieho útoku na ciele v Izraeli využili aj hypersonické rakety Fattáh. Informuje o tom televízia CNN a agentúry AFP a TASS.

image

Trump sa prikláňa k úderu na Irán, Američania uzavreli svoje veľvyslanectvo v Jeruzaleme

Iránska tlačová agentúra IRNA odkazujúc na vyhlásenie Iránskych revolučných gárd uviedla, že Teherán získal úplnu kontrolu nad izraelským vzdušným priestorom. „Dnešný útok jasne ukázal, že sme získali plnú kontrolu nad nebom nad okupovanými územiami (Izrael, pozn. TASR) a že ich obyvatelia sú úplne bezbranní voči iránskym raketovým útokom,“ vyhlásili IRGC a vyzvali na evakuáciu štvrte Neve Cedek v Tel Avive.

„V rámci 11. vlny operácie boli použité rakety Fattáh,“ dodali. Hypersonické rakety Fattáh-1 dokážu letieť rýchlosťou až 6100 kilometrov za hodinu, uvádza CNN. Iránsky najvyšší vodca ajatolláh Alí Chameneí navyše začiatkom šiesteho dňa leteckého konfliktu medzi Tel Avivom a Teheránom napísal na sociálnej sieti X, že „nebudú mať zľutovanie“ a že „boj sa práve začína“.

menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
15. január 2026 09:52