Hasiči zasahujú po výbuchu v chemickej továrni pri meste Hajdarábad, ktoré je metropolou indického štátu Telangána v pondelok 30. júna 2025. FOTO: TASR/AP
StoryEditor

Najmenej 36 ľudí zahynulo pri výbuchu v indickej chemickej továrni, hlásia ďalšie desiatky zranených

01.07.2025, 07:30
Autor:
TASRTASR

Príčina explózie dosiaľ nie je známa, predpokladá sa však, že na mieste došlo k výbuchu chemického reaktoru.

Najmenej 36 ľudí zahynulo pri výbuchu v chemickej továrni pri meste Hajdarábad, ktoré je metropolou indického štátu Telangána. Ďalších 36 osôb utrpelo zranenia, pričom viacerí z nich sú v kritickom stave. Oznámili to v pondelok tamojšie úrady, píšu agentúry DPA a Reuters.

Po výbuchu vznikol v priemyselnej oblasti v okolí továrne rozsiahly požiar. Príčina explózie dosiaľ nie je známa, predpokladá sa však, že na mieste došlo k výbuchu chemického reaktoru.

image

Tankerom, ktorý nedávno navštívil ruské prístavy, otriasla pri Líbyi explózia

„Stále odstraňujeme trosky... Budova sa zrútila a bola úplne zničená,“ uviedol jeden zo zasahujúcich záchranárov. Pátranie po prípadných preživších pokračuje.

Väčšina z obetí sú robotníci v továrni, zamestnanci spoločnosti Sigachi. Továreň je jednou z troch v Indii, kde Sigachi vyrába mikrokryštalickú celulózu – chemickú zlúčeninu využívanú pri výrobe potravín a liekov, píše Reuters.

menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
14. január 2026 09:53