Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov oznámil, že ku stretnutiu Zelenského s Putinom je ešte ďaleko. Zdroj: Reuters 
StoryEditor

Kremeľ: Stretnutie Putina so Zelenským bude možné až po dohode, ku ktorej je ďaleko

25.07.2025, 12:12
Autor:
ČTKČTK

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov označil prípadnú schôdzku lídrov Ruska a Ukrajiny za posledný krok v mierovom procese, ktorý má zatiaľ k dohode ďaleko.

Schôdzka ruského prezidenta Vladimira Putina s jeho ukrajinským náprotivkom Volodymyrom Zelenským bude možno až ako posledný krok pri riešení konfliktu na Ukrajine, vyhlásil dnes hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Takéto stretnutie by podľa neho malo slúžiť na potvrdenie dohody medzi oboma znepriatelenými stranami, ku ktorej je však veľmi ďaleko.

Ukrajinská delegácia na stredajšom rokovaní s ruskou stranou v Istanbule navrhla usporiadať schôdzku Zelenského a Putina do konca augusta. Ruské vojská z Putinovho rozkazu napadli Ukrajinu vo februári 2022.

image

Zelenskyj chce financovať desať systémov Patriot, rokuje sa aj o možnom summite s Putinom

Peskov dnes povedal, že návrhy Ruska a Ukrajiny ohľadom možnosti ukončenia konfliktu sa diametrálne líšia a v krátkom čase nebude možné ich postoje zjednotiť. "Vyžiada si to veľmi náročnú diplomatickú prácu," dodal Putinov hovorca.

Ukrajina tvrdí, že je pripravená na okamžité prímerie bez podmienok. Rusko predkladá požiadavky, ktoré by de facto znamenali pre Ukrajinu kapituláciu a ktoré sú pre Kyjev aj jeho západných partnerov neprijateľné.

Ruská invázia na Ukrajinu trvá skoro tri a pol roka, a ani tri kolá priamych rokovaní z posledných mesiacov znepriatelenej strany bližšie riešenie konfliktu nepriviedla.

Ich jediným výsledkom sú dohody o vzájomných výmenách vojnových zajatcov a tiel zosnulých vojakov.

01 - Modified: 2025-07-25 08:47:12 - Feat.: 1 - Title: Neistota nad ruským nebom. Lietadlo do Soči sa muselo otočiť, posádka hlásila problém v kabíne 02 - Modified: 2025-07-25 13:36:05 - Feat.: 1 - Title: Juh Ruska zažil zatiaľ najväčší útok dronov, Ukrajina hlási mŕtvych 03 - Modified: 2025-07-25 09:34:30 - Feat.: 1 - Title: ANALÝZA: Varovanie Zelenskému, že má príliš veľa moci. A čo bude, ak nesplní sľub o víťazstve? 04 - Modified: 2025-07-24 20:36:14 - Feat.: 1 - Title: USA schválili zákazky za 330 miliónov dolárov na zbrojárske služby pre Ukrajinu
01 - Modified: 2025-12-31 22:51:01 - Feat.: - Title: Ukrajina si želá mier, ale nie za každú cenu, povedal Zelenskyj. Slabú mierovú dohodu nepodpíše 02 - Modified: 2025-12-31 19:15:22 - Feat.: - Title: Kino, operačná sála a mramor. Putin má na Kryme luxusný palác, ukazujú snímky 03 - Modified: 2025-12-31 19:03:16 - Feat.: - Title: Ukrajina podnikla dronový útok na veľký sklad paliva, cieľom bola aj ropná rafinéria v Rusku 04 - Modified: 2025-12-31 18:34:20 - Feat.: - Title: Ako posunúť rokovania o mieri na Ukrajine vpred? Rubio rokoval s predstaviteľmi európskych krajín 05 - Modified: 2025-12-31 17:31:02 - Feat.: - Title: Veríme v mier, bojujeme zaň a pracujeme na ňom, povedal Zelenskyj v novoročnom posolstve
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
01. január 2026 03:40