Ukrajinský dronový útok v noci na dnes spôsobil požiar budovy železničnej stanice vo Volgogradskej oblasti a poškodil elektrické vedenie. Uviedla dnes správa tejto ruskej oblasti.
Kyjev sa k úderu nevyjadril a agentúra Reuters napísala, že sa jej nepodarilo správy o útoku nezávisle overiť.
Nevybuchnutý dron spadol na koľaje blízko vlakovej stanice, uviedla volgogradská správa na komunikačnej platforme telegram s odvolaním sa na gubernátora Volgogradskej oblasti Andreja Bočarova. Trať poškodená podľa správy pri útoku nebola.
Ukrajina sa bráni rozsiahlej ruskej vojenskej agresii už tretím rokom, súčasťou bojov sú aj vzdušné údery, ktoré podnikajú obe krajiny. Drony sú neoddeliteľnou súčasťou konfliktu medzi Ruskom a Ukrajinou.
Obe znepriatelené strany popierajú, že by ich na území nepriateľa posielali proti civilným cieľom, avšak hlavne na Ukrajine bezpilotné lietadlá prakticky každú noc spôsobujú škody na civilnej infraštruktúre aj zranenia a smrť civilistov. Kyjev tvrdí, že útoky v hĺbke Ruska majú oslabiť ruské vojnové úsilie.
