Americký prezident Donald Trump v sobotu nominoval hovorkyňu ministerstva zahraničných vecí Tammy Bruceovú do funkcie zástupkyne veľvyslanca Spojených štátov pri Organizácií Spojených národov. FOTO: Reuters
StoryEditor

Trump nominoval Tammy Bruceovú do funkcie zástupkyne veľvyslanca pri OSN. Nomináciu ešte musí potvrdiť Senát

10.08.2025, 08:20
Autor:
TASRTASR

Hovorkyňou ministerstva zahraničia sa Tammy Bruceová stala po nástupe Trumpa do Bieleho domu. Predtým pracovala viac ako 20 rokov ako komentátorka americkej televíznej stanice Fox News.

Americký prezident Donald Trump v sobotu nominoval hovorkyňu ministerstva zahraničných vecí Tammy Bruceovú do funkcie zástupkyne veľvyslanca Spojených štátov pri Organizácií Spojených národov. Správa pochádza z agentúry Reuters a televíznych staníc BBC a CBS News.

„S potešením oznamujem, že nominujem Tammy Bruceovú, veľkú patriotku, televíznu osobnosť a autorku bestsellerov, za našu ďalšiu zástupkyňu veľvyslanca Spojených štátov pri Organizácií Spojených národov,“ napísal Trump na sociálnej sieti Truth Social.

image

Spojené štáty označili pozastavenie spolupráce Iránu s agentúrou OSN za neakceptovateľné

„Od začiatku môjho druhého obdobia Tammy vynikajúco slúžila ako hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí, kde odvádzala fantastickú prácu,“ dodal.

Bruceovú, ako aj jej potenciálneho nadriadeného Mikea Waltza, bude musieť do funkcie potvrdiť americký Senát. Waltz je bývalým prezidentovým poradcom pre národnú bezpečnosť, ktorého Trump nominoval do funkcie veľvyslanca pri OSN v máji po kauze s četovacou aplikáciou Signal, kam do uzavretej skupiny nedopatrením pozvali šéfredaktora časopisu The Atlantic Jeffreyho Goldberga. V skupine sa diskutovalo o pripravovaných útokoch na Jemen, ku ktorým napokon došlo 15. marca.

Hovorkyňou ministerstva zahraničia sa Bruceová stala po nástupe Trumpa do Bieleho domu. Predtým pracovala viac ako 20 rokov ako komentátorka americkej televíznej stanice Fox News. Okrem toho je autorkou kníh, v ktorých kritizuje liberalizmus a ľavicové názory.

V príspevku na sociálnych sieťach Bruceová americkému prezidentovi poďakovala a uviedla, že do funkcie nastúpi v „nasledujúcich týždňoch“.

Dátum jej schvaľovania dosiaľ nie je známy. „V nasledujúcich týždňoch bude moje odhodlanie presadzovať vedenie a hodnoty Ameriky na prvom mieste pokračovať na globálnej scéne v tejto novej funkcii,“ napísala na sociálnej sieti X.

01 - Modified: 2025-07-23 05:12:43 - Feat.: 1 - Title: Witkoff bude v Európe rokovať o prímerí a koridore pre humanitárnu pomoc v Gaze 02 - Modified: 2025-07-02 20:49:22 - Feat.: 1 - Title: Spojené štáty označili pozastavenie spolupráce Iránu s agentúrou OSN za neakceptovateľné 03 - Modified: 2025-06-07 22:00:00 - Feat.: 1 - Title: ANALÝZA: Útočná esej Trumpovho pešiaka. Európa vedie kampaň proti Západu, tvrdí
01 - Modified: 2025-12-20 22:47:19 - Feat.: - Title: Z internetovej stránky rezortu spravodlivosti USA zmizlo 16 Epsteinových spisov vrátane fotografie s Trumpom 02 - Modified: 2025-12-20 20:19:37 - Feat.: - Title: Ministerstvo spravodlivosti USA tvrdí, že neupravovalo Epsteinove spisy, aby ochránilo Trumpa 03 - Modified: 2025-12-20 17:50:00 - Feat.: - Title: Prípadný vojenský zásah USA vo Venezuele vyvolá humanitárnu katastrofu, tvrdí brazílsky prezident 04 - Modified: 2025-12-20 16:32:43 - Feat.: - Title: „Táto je dobrá, že?“ Epstein mal predstaviť Trumpovi 14-ročné dievča, ukazujú zverejnené spisy 05 - Modified: 2025-12-20 06:17:24 - Feat.: - Title: Toto nie je začiatok vojny, ale pomsta, tvrdí Trumpov minister. USA zasahujú v Sýrii proti Islamskému štátu
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
21. december 2025 19:20