Americký prezident Donald Trump. FOTO: Reuters
StoryEditor

Trump tvrdí, že počas útoku na Teherán zahynulo viacero iránskych veliteľov

05.04.2026, 07:13
Autor:
TASRTASR

Trump však nešpecifikoval, kedy k vojenskému zásahu v iránskej metropole došlo.

Americký prezident Donald Trump v sobotu bez uvedenia ďalších podrobností uviedol, že počas rozsiahleho útoku na iránske hlavné mesto Teherán zahynulo „mnoho“ iránskych vojenských veliteľov. Informuje agentúra AFP.

„Mnohí z iránskych vojenských vodcov, ktorí ich viedli zle a nerozumne, sú týmto masívnym útokom v Teheráne zabití, spolu s mnohými ďalšími!“ napísal Trump na svojej platforme Truth Social.

Príspevok obsahoval aj video, ktoré údajne ukazuje explózie osvetľujúce Teherán počas noci, Trump však nešpecifikoval, kedy k vojenskému zásahu v iránskej metropole došlo.

image

Irán odmietol Trumpovo ultimátum, označil ho za beznádejné a nervózne

Aj stanica Sky News upozornila, že nebolo bezprostredne možné videozáznam overiť a nebolo jasné ani to, kedy alebo kde bol záznam zachytený.

Vojna na Blízkom východe sa začala americko-izraelskými útokmi na Irán 28. februára, čo spustilo odvetu zo strany Teheránu na ciele v Izraeli a v krajinách Perzského zálivu.

Trump predtým v sobotu na svojej platforme Truth Social tiež varoval Irán, že ak mierovú dohodu so Spojenými štátmi neuzavrie do 48 hodín, Washington v krajine rozpúta „peklo“.

Centrálne velenie iránskych ozbrojených síl v reakcii na to Trumpove hrozby i ultimátum odmietlo a označilo za „beznádejný, nervózny, nevyrovnaný a hlúpy krok“.

menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
04. jún 2026 06:42