Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.05.2017, 19:32

"Nemci sú zlí, veľmi zlí." Trump ich mal kritizovať, Juncker to zvalil na chybu v tlmočení

Angela Merkelová a Donald Trump
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump počas stretnutia na pôde EÚ nekritizoval Nemcov, ale išlo o chybu pri tlmočení, vyhlásil dnes predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker.

Predseda EK takto reagoval na tvrdenia nemeckého týždenníka Der Spiegel, podľa ktorého Trump vo štvrtok označil Nemcov za "zlých" pre ich obchodnú politiku.

Podľa nemeckého týždenníka Trump počas stretnutia s predstaviteľmi EÚ povedal: "Nemci sú zlí, veľmi zlí. Pozrite sa na milióny áut, ktoré predávajú v USA. Strašné. Musíme to zastaviť." Periodikum sa odvoláva na účastníkov stretnutia.

Inak to vidí predseda EK. "Nie je pravda, že prezident Trump mal agresívny postoj. Problém nastal pri tlmočení. Nepovedal, že Nemci sa správajú zle, ale že existuje problém. Nebolo to agresívne," citovala vyjadrenie Junckera agentúra Belga.

Predseda Európskej rady Donald Tusk, ktorý bol tiež na stretnutí s Trumpom v Bruseli, sa k veci odmietol vyjadriť.

Trump, nemecká kancelárka Angela Merkelová i obaja zmienení vrcholní predstavitelia EÚ sú momentálne na dvojdňovom summite G7 na Sicílii. Belga informovala, že Trump a Merkelová sedeli vedľa seba počas prvého stretnutia summitu, usmievali sa a pôsobili uvoľnene.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.