Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.05.2017, 12:28

Summit G7 dá Trumpovi čas na rozhodnutie o klimatickej dohode

Summit G7 dá Trumpovi čas na rozhodnutie o klimatickej dohode
Zdroj: Reuters

Lídri krajín skupiny G7 budú v dnešnej záverečnej deklarácii zo summitu súhlasiť s tým, že prezident USA Donald Trump potrebuje čas na rozhodnutie, aký postoj USA zaujmú ku klimatickej zmene, informovali dnes diplomatické zdroje.

V záverečnom komuniké všetky členské krajiny G7 s výnimkou USA potvrdia svoje záväzky z parížskej dohody proti globálnemu otepľovaniu a Spojeným štátom "dajú čas" na rozhodnutie, citovala tlačová agentúra DPA jedného z diplomatov.

Jediné záležitosti, na ktorých sa lídri G7 na sicílskom summite ešte stále dohovárajú, sú téma Ruska a obchodné záležitosti, uviedli diplomati na okraj summitu v sicílskom meste Taormina.

V obchodných veciach "zatiaľ ešte stále jasne chýba dohoda", či odsúdia protekcionizmus a vo veci Ruska sa lídri dohovárajú na formulácii možnosti uvalenia ďalších sankcií voči Moskve, povedal agentúre DPA nemenovaný diplomat.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.