Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.05.2017, 10:32

Putin je väčšia hrozba ako Islamský štát, vyhlásil vplyvný americký senátor

Zatiaľ čo Islamský štát sa dopúšťa hrôzostrašných skutkov, Rusko sa usilovalo zmeniť výsledok minuloročných amerických prezidentských volieb, uviedol.

Putin je väčšia hrozba ako Islamský štát, vyhlásil vplyvný americký senátor
Zdroj: youtube

Americký senátor John McCain vyslovil dnes varovanie, že ruský prezident Vladimir Putin predstavuje väčšiu hrozbu pre globálnu bezpečnosť ako extrémistická organizácia Islamský štát (IS).

Zatiaľ čo Islamský štát sa dopúšťa hrôzostrašných skutkov, Rusko sa usilovalo zmeniť výsledok minuloročných amerických prezidentských volieb, uviedol pre austrálsku televíziu ABC McCain.

"Myslím, že IS sa dopúšťa hrôzostrašných skutkov a veľmi ma trápi, čo sa deje s moslimskou vierou..." citovala ABC McCaina, ktorý je na návšteve Austrálie.

"Práve Rusi sa však pokúsili zničiť úplný základ demokracie, teda zmeniť výsledok amerických volieb. Nevidel som nijaký dôkaz, že by sa im to podarilo, ale pokúsili sa o to a stále sa pokúšajú," uviedol McCain.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.