Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.06.2017, 14:22

Vyšetrovanie ruského vplyvu na americké voľby sa dostáva do Británie. FBI sa zaujíma o Faragea

Vyšetrovanie ruského vplyvu na americké voľby sa dostáva do Británie. FBI sa zaujíma o Faragea
Zdroj: Reuters

Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) sa v rámci objasňovania ruského vplyvu na prezidentské voľby v Spojených štátoch zaujíma o niekdajšieho predsedu britskej protieurópskej Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP) Nigela Faragea. S odvolaním sa na svoje zdroje o tom dnes informoval denník The Guardian. Strana UKIP označila správu denníka za absurdnú a podobne zareagoval aj Farage, ktorý zdôraznil, že ho s Ruskom nespájajú žiadne väzby.

Farage nečelí žiadnemu obvineniu, nie je podozrivý a nie je ani cieľom vyšetrovania, FBI ho podľa The Guardianu vedie ako takzvanú záujmovú osobu. Dôvodom sú podľa zdrojov denníka jeho kontakty na členov volebného štábu terajšieho amerického prezidenta Donalda Trumpa a tiež na zakladateľa portálu WikiLeaks Juliana Assangea.

WikiLeaks na svojom webe zverejňuje citlivé tajné vládne informácie a pred voľbami v USA zverejnil aj elektronickú poštu Demokratickej strany, ktorú ukradli hackeri.

"Celá záležitosť je podľa mňa úplne smiešna. Ako môžem byť záujmová osoba, keď nemám žiadne väzby na Rusko," povedal Farage denníku Daily Mail. "Nikdy som v Rusku nebol a nikdy som s Ruskom neviedol žiadne obchody," povedal.

"To je absurdné, skutočne absurdné," uviedol hovorca UKIP. "Čo si pamätám, tak jediný ruský politik, sa ktorom Nigel strávil nejaký čas, je (šachový majster a predstaviteľ ruskej opozície) Garry Kasparov," dodal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.