Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.06.2017, 23:20

Teroristická hrozba. Polícia prerušila veľký rockový festival v Nemecku

Polícia informovala, že dôvodom pre rozhodnutie sú konkrétne indície.

Teroristická hrozba. Polícia prerušila veľký rockový festival v Nemecku
Zdroj: Reuters

Kvôli bližšie nespresnenej teroristickej hrozbe bol dnes večer prerušený rockový festival Rock am Ring v západonemeckom meste Nürburg, informovala agentúra DPA. Polícia prikázala organizátorom, aby vyzvali návštevníkov na opustenie festivalovej plochy. Tisíce hudobných fanúšikov podľa nemeckej agentúry usporiadane odišli.

Polícia z mesta Koblenz dostala informáciu o "konkrétnej hrozbe," napísala bez ďalších podrobností agentúra AP. Varovanie pred terorizmom na festivale potvrdila krajinská vláda západonemeckej spolkovej krajiny Porýnie-Falcko, uviedol portál denníka Die Welt. Strážcovia zákona zriadili pre občanov zvláštnu telefónnu linku.

Návštevníci za spevu plochu usporiadane opustili. "Naše publikum reagovalo fantasticky," povedal podľa Die Welt organizátor festivalu Marek Lieberberg.

Festival pod holým nebom na svojom webe napísal, že strážcovia zákona chcú vypratať priestor, aby ho mohli preskúmať.

Na niekoľkodňovom festivale sú desiatky tisíc hudobných fanúšikov, presné číslo ale nebolo zverejnené. Na konci víkendu sa očakávala účasť až 90 000 ľudí.

Organizátori podujatia dúfajú, že v sobotu bude možné v hudobných produkciách pokračovať. Podľa pôvodných plánov sa malo na štyroch pódiách predstaviť okolo 85 kapiel, vrátane Toten Hosen a System Of A Down.

Rock am Ring je podľa Die Welt najznámejší nemecký rockový festival. Koná sa v areáli automobilového pretekárskeho okruhu Nürburgring.

Výročný trojdňový festival dnes začínal a zahrať sa chystala známa nemecká kapela Rammstein, ktorá v nedeľu vystúpila v Prahe. Skupina však už kvôli poplachu nestihla na festivale v Nürburgu vystúpiť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.