Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.06.2017, 22:30

Bývalý šéf FBI podľa Trumpa nehovoril pravdu, nebráni sa výpovedi pod prísahou

Bývalý šéf FBI podľa Trumpa nehovoril pravdu, nebráni sa výpovedi pod prísahou
Zdroj: Reuters

Niekdajší riaditeľ amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) James Comey nehovoril vo štvrtok v Senáte vždy pravdu. Dnes to vyhlásil americký prezident Donald Trump, ktorý zároveň uviedol, že je pripravený pod prísahou podať svoju verziu udalostí.

Trump tiež nevylúčil, že existujú nahrávky jeho rozhovorov s Comeym, ako predtým naznačil, a poznamenal, že verejnosť sa možno raz dozvie o ich existencii alebo neexistencii pravdu.

"Možno k tomu vo veľmi blízkej budúcnosti niečo poviem," uviedol Trump k nahrávkam. Šéf Bieleho domu v máji Comeyho varoval, aby dúfal, že žiadne nahrávky ich rozhovoru neexistujú.

Trump dnes tiež povedal, že po Comeym nikdy nežiadal sľub vernosti, ako teraz už bývalý riaditeľ FBI tvrdil pred senátnym výborom pre dohľad nad tajnými službami. Trump tiež vyhlásil, že Comeymu nikdy neoznámil, že by bol rád, keby FBI ukončil vyšetrovanie niekdajšieho poradcu Bieleho domu Michaela Flynna kvôli jeho sporným väzbám na Rusko.

Comey pred senátormi, ktorí vyšetrujú možné ovplyvňovanie amerických volieb Ruskom, vypovedal pod prísahou. Trump dnes povedal, že chce rovnako pod prísahou vypovedať o stretnutiach s Comeym, ktorého kritizoval za tajné odovzdávanie informácií médiám. Comey totiž cez priateľa poskytol novinárom svoje poznámky z rokovania s Trumpom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.