Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.06.2017, 11:05

Bojuje proti kotlebovcom a vyhrážali sa mu smrťou. Od Európskeho parlamentu dostal významné ocenenie

Známy slovenský bloger získal Cenu európskeho občana za rok 2017.

Bojuje proti kotlebovcom a vyhrážali sa mu smrťou. Od Európskeho parlamentu dostal významné ocenenie
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Európsky parlament rozhodol, že Cenu európskeho občana za rok 2017 získa bloger a občiansky aktivista Ján Benčík. TASR o tom informoval europoslanec Ivan Štefanec (KDH), ktorý ho aj nominoval.

Ako ďalej europoslanec uviedol, Ján Benčík vo svojich blogoch rieši svet slovenských extrémistov a upozorňuje na ich vyjadrenia a činy, ktoré sú v rozpore s tým, aký obraz sa o sebe snažia vo verejnosti navodiť. Za svoje texty čelil niekoľkokrát vyhrážkam smrťou. "Robí skvelú prácu európskeho významu. Dnes, keď je extrémizmus v Európe na vzostupe, je mimoriadne dôležité poukazovať na príklady ľudí, ktorí sa mu neboja postaviť," uviedol Štefanec.

Cenu európskeho občana udeľuje Európsky parlament od roku 2008 jednotlivcom a inštitúciám, ktoré sa mimoriadne zaslúžili o obranu európskych hodnôt, medzinárodnú spoluprácu či svojou činnosťou pomáhajú svojmu okoliu.

V roku 2014 ju získala Eva Siracká z Ligy proti rakovine. Slávnostné odovzdávanie ocenenia prebehne na jeseň v Európskom parlamente v Bruseli.

Pozrite si aj rozhovor s Jánom Benčíkom, ktorý poskytol HNtelevízii v decembri 2016:

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.