Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.06.2017, 14:07

Čo propaganda neustrážila. Na ruské obrazovky sa s Putinom dostali aj uštipačné otázky

Čo propaganda neustrážila. Na ruské obrazovky sa s Putinom dostali aj uštipačné otázky
Zdroj: Reuters

Na miliónoch ruských obrazoviek sa počas dnešného priameho vysielania prezidentovej debaty so spoluobčanmi objavili aj odkazy od nespokojencov proti režimu a Vladimirovi Putinovi osobne:

"Tri prezidentské obdobia stačili!"

"Kedy prestanete porušovať nariadenie ústavy o maximálne dvoch prezidentských obdobiach?"

"Penzia 9000 rubľov, nájom 7000. Ako z toho žiť?"

Putin dnes už po pätnásty krát počas svojej politickej kariéry debatuje pred televíznymi kamerami v priamom prenose. Všetko pripomína starostlivo zrežírované predstavenie, premyslené do najmenších detailov. Ešte pred vysielaním sa zišli viac než dve milióny otázok - a niektoré, medzi nimi aj veľmi kritické, sa objavili v rámčeku na strane obrazovky, všimla si agentúra AFP.

​​"Putin, naozaj dúfaš, že ľudia veria tomuto cirkusu s vymyslenými otázkami?" znel jeden zo odkazov, ktorý si bolo možné prečítať počas hojne sledovaného vysielania.

"Zbohom, Vladimir!", "Je pravda, že Navaľnyj nakrúca ďalší film o vás?", "Keď poviete, že "nemáme zradiť našich vlastných," platí to pre kleptokratov a skorumpovaných úradníkov?" nasledovali ďalšie otázky, než po chvíľke zmizli z obrazovky.

Putin doteraz oficiálne neoznámil, či sa v marci budúceho roka bude uchádzať o ďalší šesťročný mandát na čele štátu. Podľa prieskumov jeho popularita dosahuje historické rekordy, ale médiá si všímajú aj "vzburu potomkov Putinových voličov" v podobe hojnej účasti mládeže na demonštráciách, zvolaných opozičným predákom Alexejom Navaľným, ktorého sa úrady a súdy snažia vopred vyradiť z jarného zápolenia o Kremeľ.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.