Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.06.2017, 17:20

Le Penová má problém. Francúzska justícia ju obvinila zo zneužitia peňazí europarlamentu

Le Penová má problém. Francúzska justícia ju obvinila zo zneužitia peňazí europarlamentu
Zdroj: Reuters

Francúzska justícia dnes obvinila vodkyňou krajnej pravice Marine Le Penovú zo zneužitia peňazí Európskeho parlamentu. Politička čelí podozreniu, že neoprávnene vyplácala odmeny okrem iného svojmu životnému partnerovi Louisovi Aliotovi ako asistentovi poslanca.

Aféra s fiktívnym zamestnávaním asistentov sa týka 17 europoslancov francúzskej strany Národný front (FN), ktorí sú podozriví z toho, že únijné peniaze vyplácali svojim spolustraníkom, hoci tí venovali väčšinu svojho času práci pre stranu vo Francúzsku. Európsky parlament odhadol celkovú škodu v posledných piatich rokoch na päť miliónov eur.

Le Penová, ktorá sa dnes dostavila na výsluch k vyšetrujúcemu sudcovi potom, čo to odmietala počas jarnej predvolebnej prezidentskej kampane, dala najavo, že hodlá obvinenie obratom spochybniť s cieľom dosiahnuť jeho zrušenie. Le Penová už skôr podozrenie zo zneužitia odmietala a tvrdila, že sa stala obeťou špinavých politických intríg.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.