Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.07.2017, 15:17

Plná zamestnanosť aj "Marshallov plán" pre Afriku. Merkelová predstavila predvolebný program

Plná zamestnanosť aj "Marshallov plán" pre Afriku. Merkelová predstavila predvolebný program
Zdroj: Reuters

Plná zamestnanosť do roku 2025 je jedným z ústredných bodov volebného programu nemeckej vládnej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) a jej sesterskej bavorskej Kresťanskej únie (CSU). Program dnes v Berlíne predstavila kancelárka Angela Merkelová a bavorský premiér Horst Seehofer. Parlamentné voľby sa v Nemecku budú konať 24. septembra.

"Blahobyt a bezpečnosť pre všetkých" je podľa Merkelovej heslo, ktorým by sa dal zhrnúť predvolebný program, ktorý dnes jednohlasne schválili predsedníctva CDU aj CSU.

V hospodárskej oblasti Merkelová sľúbila voličom, že CDU/CSU nemieni zvyšovať dane ani zadlženie krajiny. Sústrediť sa chce tiež na digitalizáciu, upraviť hodlá v prípade volebného víťazstva tiež zákon o prisťahovalectve kvalifikovaných pracovných síl.

Zlepšiť by tieto konzervatívne strany chceli v nadchádzajúcom volebnom období tiež postavenie rodín s deťmi, podieľať sa chcú aj na zlepšení situácie v Afrike, odkiaľ do Európy prúdi značná časť migrantov. Merkelová na tlačovej konferencii hovorila o "Marshallovom pláne" pre Afriku. V prípade migrantov, ktorí už na území Nemecka sú, chcú konzervatívci podporovať ich integráciu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.