Reuters
StoryEditor

Ivanka Trumpová sa postarala o rozruch, na summite G20 zastúpila svojho otca

08.07.2017, 18:01
Autor:
ČTKČTK

Ivanka Trumpová dnes na chvíľu zastúpila svojho otca, amerického prezidenta Donalda Trumpa, pri stole hláv štátov a vlád na summite skupiny G20 v Hamburgu. Veľmi nezvyčajný krok zdôvodnila podľa nemeckých médií americká delegácia tým, že Trump musel na chvíľu sálu opustiť.

​Tridsaťpäťročná Trumpová je síce poradkyňou svojho otca a patrí medzi osoby, ktorým americký prezident najviac verí, nemá však žiadny oficiálny vládny post. Preto bol dnešný krok taký neobvyklý.

Americká strana uviedla, že Ivanka Trumpová už v pojednávacej miestnosti bola predtým a za svojho otca len na chvíľu zaskočila. "Keď ostatné hlavy štátov alebo šéfovia vlád miestnosť opustia, tiež ich niekto pri stole krátkodobo zastúpi," uviedol člen americkej delegácie.

V Hamburgu dnes druhým a záverečným dňom skončila vrcholná schôdzka predstaviteľov veľkých svetových ekonomík G20. Rokovania sprevádzajú násilné protesty v uliciach mesta.

01 - Modified: 2025-12-03 23:06:38 - Feat.: - Title: Slovensko plne podporuje Trumpov mierový plán, vyhlásil Blanár po stretnutí s Rubiovým námestníkom 02 - Modified: 2025-12-03 22:50:10 - Feat.: - Title: Schôdzka zástupcov USA s ruským lídrom bola dobra. Chcel by tú vojnu ukončiť, povedal Trump o Putinovi 03 - Modified: 2025-12-03 19:45:38 - Feat.: - Title: „Sú odpad a ich krajina zapácha.“ Trump tvrdo zaútočil na Somálčanov, v Minnesote chystá cielené razie 04 - Modified: 2025-12-03 17:57:05 - Feat.: - Title: Trump udelil milosť demokratickému kongresmanovi obvinenému z úplatkárstva a sprisahania 05 - Modified: 2025-12-03 17:00:00 - Feat.: - Title: Šéf FIFA chce Trumpovi udeliť cenu mieru. Organizácia pre ľudské práva sa búri, na jej otázky nikto nereaguje
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
04. december 2025 06:05