Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.07.2017, 07:55

Islamský štát sa prihlásil k neúspešným júnovým útokom v Paríži a Bruseli

Islamský štát sa prihlásil k neúspešným júnovým útokom v Paríži a Bruseli
Zdroj: Reuters

Extrémistická organizácia Islamský štát (IS) sa prihlásila k dvom neúspešným pokusom o teroristické útoky, ku ktorým došlo v júni v Paríži a Bruseli. Informovala o tom vo štvrtok spoločnosť SITE, ktorá monitoruje aktivity džihádistov.

Militanti z IS sa k obom pokusom o teroristické útoky prihlásili prostredníctvom najnovšieho čísla svojho internetového magazínu Rumíja, uviedla agentúra DPA.

K prvému incidentu došlo 19. júna na známom parížskom bulvári Champs-Élysées. Útočník s autom plným zbraní, munície a výbušnín narazil do policajnej dodávky, pričom sám zahynul. Nikto ďalší zranenia neutrpel.

Deň nato sa 36-ročný Maročan pokúsil odpáliť bombu na bruselskej hlavnej železničnej stanici. To sa mu však nepodarilo a spôsobil len malý výbuch. Následne ho postrelil hliadkujúci vojak. Aj v tomto prípade bol zranený len samotný páchateľ, ktorý svojim zraneniam podľahol.

Islamský štát sa prihlásil už k viacerým teroristickým útokom, ku ktorým došlo vo Francúzsku a Belgicku od začiatku roku 2015. Celkovo pri nich zahynulo okolo 270 ľudí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.