Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.09.2021, 15:31

V Dubaji sú rúška povinné vnútri aj vonku, zaočkovaných je pritom už viac ako 80 percent ľudí

Z nosenia rúšok platia určité výnimky. Nie sú povinné napríklad na pláži či pri bazéne.

V Dubaji musia mať ľudia rúška nasadené vo vnútorných priestoroch, povinné sú aj vonku. V hoteloch, obchodných centrách aj na uliciach sa striktne dbá na dodržiavanie tohto opatrenia.

Na lehátku na pláži alebo pri bazéne ľudia mať rúška nemusia, rovnako ako pri konzumácii jedla a nápojov. Mali by však dodržiavať dvojmetrové odstupy od ostatných. Samozrejmosťou je dezinfekcia a dôkladné umývanie rúk.

Na zakrytie dýchacích ciest stačia v Dubaji chirurgické rúška, respirátor nie je nutný. Rúško musia nosiť všetci ľudia, výnimku majú deti do šiestich rokov.

Úrady Spojených arabských emirátov na svojom oficiálnom webe odporúčajú ochranu nosa a úst už pre deti od dvoch rokov. Rúško je nutné mať správne nasadené, pokiaľ ho človek má pod nosom, zodpovední pracovníci ho upozornia, že je potrebné si ho nasadiť správne.

Napríklad v dubajskom hoteli Rixos the Palm majú informáciu o povinnosti nosenia rúšok na informačných letákoch takmer na každom kroku. V prípade, že niekto sedí v lobby alebo vyjde z reštaurácie a rúško nemá, personál ho okamžite vyzve, aby si ho nasadil. Rúška má tento hotel pre svojich hostí pripravené na niekoľkých miestach zadarmo.

Nedodržanie nariadenia je podľa Tatjany Lahmarovej, zástupkyne riaditeľa jednej z najväčších cestovných kancelárií v SAE Royal Gulf, trestané pokutou 2 000 dirhamov (465 eur). 

V Spojených arabských emirátoch je podľa informácií tamojšieho ministerstva zdravotníctva momentálne kompletne zaočkovaných asi 83 percent populácie.

Podľa Lahmarovej dostala väčšina obyvateľov už aj tretiu dávku vakcíny a začína sa očkovať štvrtou. Očkovanie sa podľa nej uznáva pol roka, potom je nutné preočkovanie, bez neho je človek považovaný za nezaočkovaného.

V emirátoch by mal každý mať nainštalovanú aplikáciu Al Hosn. Kto očkovanie dokončil, nájde v nej pod svojimi prihlasovacími údajmi zelené označenie, dodala Lahmarová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.