Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.07.2017, 07:40

Ruská sudkyňa vydajom dcéry zaujala aj Kremeľ, honosná svadba ju vyšla poriadne draho

Ruská sudkyňa vydajom dcéry zaujala aj Kremeľ, honosná svadba ju vyšla poriadne draho
Zdroj: Reuters

Až do Kremľa sa doniesli správy o honosnej svadbe, ktorú svojej dcére vystrojila podpredsedníčka krajského súdu v juhoruskom Krasnodare. Výdavky na júnovú veselicu v drahej reštaurácii, kde neveste spievali popové hviezdy prvej veľkosti, podľa médií 45-krát prevýšili oficiálny ročný plat sudkyne. Napriek škandálu úrady doteraz odmietajú preveriť jej príjmy.

"Samozrejme, že tak ako všetci sledujeme rôzne novinky, v správach médií a v debatách na internete, a tak sme si všimli aj túto," povedal novinárom hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov. Upozornil však, že nie je úlohou Kremľa nejako reagovať, na to sú "iné úrady".

Na svadbu dcéry sudkyne Jeleny Chachaljevovej, ktorá údajne stála v prepočte asi 1,7 milióna eur, upozornil advokát Sergej Zorin. "To nie je jednoducho hostina v čase moru, ale pľuvanec do tváre nám všetkým," napísal a pridal právnický vtip, že služby niektorých advokátov sú tak drahé, že je lacnejšie si kúpiť sudcu. Podozrenie - aspoň podľa ohlasov - zdieľajú mnohí Rusi.

Svadba sa stala témou aj celoštátnych médií a poslanec vládnej strany Anton Getta kvôli škandálu interpeloval generálnu prokuratúru.

"Je to pomsta za to, že sa nenechám vydierať a nedovoľujem si vynášať rozsudky v rozpore so zákonom," uviedla vo vládnom denníku Rossijskaja gazeta sama sudkyňa, ktorá hovorí o "objednanom škandále".

Vlani síce podľa majetkového priznania zarobila v prepočte približne 38 000 eur, tvrdí však, že všetky výdavky na dcérinu svadbu zaplatil jej bývalý manžel, bohatý gruzínsky podnikateľ. Ten tiež na veselicu pozval celebrity, s ktorými sa priatelí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.