Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.07.2017, 17:35

Násilie v Jeruzaleme eskaluje. Tvrdé strety si vyžiadali už tri obete

Do miestnych nemocníc a iných zdravotníckych zariadení bolo prevezených 41 Palestínčanov.

Násilie v Jeruzaleme eskaluje. Tvrdé strety si vyžiadali už tri obete
Zdroj: Reuters

Život troch Palestínčanov si vyžiadali doterajšie ozbrojené zrážky medzi palestínskymi demonštrantmi a izraelskými bezpečnostnými silami, ku ktorým došlo dnes v izraelskej metropole Jeruzalem a jej okolí. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na palestínske ministerstvo zdravotníctva.

Podľa palestínskeho Červeného kríža bolo dnes v dôsledku potýčok s izraelskými bezpečnostnými zložkami prevezených do miestnych nemocníc a iných zdravotníckych zariadení 41 Palestínčanov, ktorí utrpeli strelné zranenia, boli zasiahnutí gumenými projektilmi alebo zbití. Približne 150 Palestínčanov muselo byť ošetrených po zásahu slzotvorným plynom.

Palestínske ministerstvo zdravotníctva informovalo podľa agentúry DPA o 400 zranených Palestínčanoch.

Protesty Palestínčanov v Jeruzaleme a Predjordánsku vyvolalo rozhodnutie izraelskej vlády nainštalovať na vstupoch na Chrámovú horu v Jeruzaleme rámové detektory kovov.

Ide o bezpečnostné opatrenie, ktoré si podľa Izraela vynútil útok trojice izraelských Arabov na príslušníkov izraelských bezpečnostných zložiek z minulého piatka. Izrael tvrdí, že komplici útočníkov preniesli na Chrámovú horu zbrane, ktorými neskôr zastrelili dvoch izraelských vojakov.

Vodcovia moslimskej komunity tvrdia, že inštalácia detektorov kovov je súčasťou plánov Izraela, ktorý chce takto rozšíriť svoju kontrolu nad miestom posvätným rovnako pre moslimov, židov i kresťanov. Izrael tieto obvinenia odmieta.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.