Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
20.07.2018, 11:27

Ťažké začiatky hviezdy. Hamšíka musel pre Slovan vykúpiť otec, požičal si od Plavuchu a predal auto

Richard Hamšík (49) hovorí, že so synom Marekom, najlepším slovenským futbalistom všetkých čias, sú dnes skôr ako bratia, nie ako otec a syn.

Ťažké začiatky hviezdy. Hamšíka musel pre Slovan vykúpiť otec, požičal si od Plavuchu a predal auto
Zdroj: Miroslava Spodniaková

Aké je byť otcom svetoznámeho športovca a ako sa zmení rodičom život, keď sa ich dieťa stane hviezdou? Čo sa deje v Neapole, keď Marek Hamšík vyjde na ulicu? A čo sa deje v jeho rodnej Banskej Bystrici?

Bolo odmalička predurčené, že Marek Hamšík bude futbalista?
Asi áno, ja som hral futbal, manželka hádzanú, takže deti sme nasmerovali k športu – Mareka na futbal a dcéru Michaelu na hádzanú. Marek kopal do lopty, odkedy začal chodiť. S hračkami sa hral málo, keď si mal vybrať hračku alebo loptu, išiel k lopte. Takže sme si spolu stále kopali, brával som ho na moje tréningy a ako päťročného som ho zapísal do klubu v Podlaviciach, čo je časť Banskej Bystrice.

To naozaj chcel radšej loptu ako hračky?
Áno, a ak hračky, tak futbalové. Za komunistov boli takí panáčikovia, ktorými sa dala strieľať maličká plastová lopta, takže sa hrával s nimi. Postavil si malé bránky a strieľal. Keď už nejako vedel držať ceruzku, začal si kresliť hráčov, keď sa naučil písať, robil si počas veľkých turnajov kroniky o futbalových mužstvách, vypisoval si výsledky.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík GOLD alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk. Bližšie informácie nájdete v Pravidlách používania cookies. Spracovanie a správu cookies nastavíte priamo vo Vašom prehliadači.