Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
18.09.2018, 13:40

Keď Vašo Patejdl šokoval. Otvorene prehovoril o tajnom živote v dvoch rodinách

"Dalo by sa existovať aj vo dvojici, lebo právo na značku Elán vlastním aj ja, aj Jano," hovorí o možnej budúcnosti slávnej kapely Vašo Patejdl v rozhovore pre Tému.

Keď Vašo Patejdl šokoval. Otvorene prehovoril o tajnom živote v dvoch rodinách
Zdroj: Profimedia

„Nehľadal som cielene nejakú mladú ženu. Jednoducho sme sa stretli... Veci, ktoré sa majú stať, sa stanú. Pocitovo som cítil aj odchod z Elánu. Keď som mal 40, vtedy som mal asi najväčšiu „depku“ v živote. Päťdesiatka a šesťdesiatka boli už v pohode“, prekvapil ma svojimi otvorenými odpoveďami spevák, skladateľ a hudobný producent VAŠO PATEJDL (63). Rozhovor pre TÉMU vznikol krátko pred (vraj) posledným turné najslávnejšej slovenskej kapely.

Zdroj: Téma

Stretli sme sa v Bratislave, kde si niekoľko dní skúšal aj s kapelou váš rozlúčkový program. V čom pozostáva?
Turné sme pripravovali viac ako pol roka, v auguste to vyvrcholilo, kedy sme doťahovali hudobnú zložku koncertu. Sú tam skladby, ktoré sme často nehrávali, a je tam aj jedna celkom nová pieseň Ľúbim ťa z pripravovaného nového, v poradí pätnásteho štúdiového albumu. Tentoraz to bolo náročnejšie pre to, že máme rozšírené obsadenie -– tri vokalistky a sláčikové kvarteto. Je to novinka, keďže budeme vystupovať s veľkým orchestrom a bude to akési naše vyvrcholenie.

Budete mať aj nejakých hostí?
Hostí nemáme, vystačíme si sami. V rámci prezentácie sa chceme dôstojne predstaviť a osláviť naše okrúhle výročie (skupina Elán, ktorú založili spolužiaci zo základnej školy, oslávi 50 rokov na scéne koncertmi v rámci ELAN 50 rokov tour 2018, pozn. red.). Súčasťou koncertu, režisérom ktorého je Peter Núňez, sú aj archívne snímky, ktoré pôjdu chronologicky.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík GOLD alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk. Bližšie informácie nájdete v Pravidlách používania cookies. Spracovanie a správu cookies nastavíte priamo vo Vašom prehliadači.