Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
23.02.2019, 00:00

Mončiči bolo vhodnejšie ako vypípanie, hovorí o svojom hite Kuko z kapely Horkýže Slíže

  • Jeho hlášky z pesničiek sa stali neodmysliteľnou súčasťou slovenského priestoru, hádam ani neexistuje človek, ktorý by nepoznal vety typu „Horí ti maštaľ“, „Prestal nám rásť rododendrón“ či skandovanie „Pustite Karola.“
  • PETER HRIVŇÁK (45) alias Kuko patrí k najvýraznejším ľuďom v slovenskej hudobnej brandži, je spevák, basgitarista, zakladateľ, líder kapely Horkýže Slíže.
  • Videoklipy k niektorým ich pesničkám majú na YouTube sledovanosť v miliónoch a sú povestné nápaditosťou a často aj pikantnosťou.
  • Prečo sa líder skupiny Kuko rozhodol, že na pódiu už nebude hrať na basgitare? Ako sa do kapely dostala česká metalová basgitaristka?
Mončiči bolo vhodnejšie ako vypípanie, hovorí o svojom hite Kuko z kapely Horkýže Slíže
Zdroj: Pavol Funtál

V decembri ste skončili veľkú koncertnú šnúru Pustite Karola tour. Karola ste spomínali už na albume Alibaba a 40 krátkych songov z roku 2003, kde sa tiež skandovalo Pustite Karola. Kto je Karol?
Imaginárna postava, aj keď tvrdíme, že existuje. Je zábavné vymýšľať príhody, ktoré občas dokážu ľudí zmiasť a chvíľu si myslia, že ide o skutočný príbeh. Keby bol namiesto Karola Jozef, dnes by sa skandovalo: Pustite Jozefa.

O čom je Karol?
Je to príbeh štrajku pred psychiatrickou liečebňou, kde dav skanduje: Pustite Karola. K štrajkujúcim prišiel chlapík s megafónom a vysvetľoval – nemôžeme ho pustiť, patrí do liečebne, lebo tvrdí, že je Adam Šangala. Ľudia zrazu začali kričať, že dostali Adama Šangalu, a prešlo to do skandovania, že Šangala je nevinný. Snažili sme sa tým povedať, že ľudia sú občas blázni, nielen tí vnútri, ale aj tí za plotom.

Ten príbeh existuje 16 rokov, ale napriek tomu vydržal, a aj po toľkých rokoch ste nazvali koncertnú šnúru Pustite Karola?
Diváci od roku 2003 pravidelne na našich koncertoch skandujú: Pustite Karola! Ľudia Karola živia, prisvojili si ho. Keď sme v roku 2017 urobili album a rozmýšľali sme o názve, tak sme si hovorili, že keď ho nazveme Pustite Karola, fanúšikovia sa budú tešiť. Tak sa aj stalo, a preto sme mali vlani Pustite Karola tour.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.