„Bude to bolieť?“ opýtal som sa jedného z nich, ktorý mi prišiel ponúknuť svoje služby. „Nie. Nebolí to,“ odpovedal. Presne toto vraví aj moja zubárka, pomyslel som si. Ale už som ho zavolal, niet cesty späť. Ten človek je čistič uší. A práve mi strká dlhý železný nástroj do ucha. Čínske príslovie vraví, mladí by nemali chodiť do Chengdu, starí by ho nemali opúšťať. Chengdu totiž nie je mestom kariéry, ale mestom pôžitkov a odpočinku.
Má jednu z najlepších a najznámejších kuchýň v Číne. Kung-pao kura, šuej-ču-žou či sečuanská kačka sú jedlá, ktoré nájdete dokonca aj v čínskej reštaurácii na Slovensku. Najväčšou špecialitou je horúci kotlík, hotpot, plný chutí a ohnivej štipľavosti. Chengdu má aj najkrajšie ženy v celej krajine. A v neposlednom rade je Chengdu mestom parkov a čajovní. Podľa mestského plánu nebude do pár rokov žiadny obyvateľ v meste ďalej od parku ako dve minúty chôdze!
Parky v Chengdu sú nádherné, veľké a je ich veľa. Ľudia sa v nich prechádzajú a cvičia, ale hlavne v nich popíjajú čaj a leňošia. Šálka čaju stojí okolo jedného eura a neustále sa dolieva, piť tak môžete hodiny. Popritom hrajú miestni karty alebo madžong, čo je klasická hazardná hra Číny. Hrá sa s kockami podobnými dominu, avšak pravidlá sú podobné nášmu kartovému žolíku. V Chengdu sa, samozrejme, vždy hrá o peniaze. Miestni chlapi vravia, že nehrať madžong o peniaze je ako ležať s nahou ženou v posteli a spať. No a keď si potrebujete od toľkej námahy ...
Zostáva vám 85% na dočítanie.