Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
15.11.2019, 15:00

Najmladší Labuda ide v šľapajách otca a deda. Jeho snom je zdediť Tisa

  • Je najmladší z legendárneho hereckého klanu Labudovcov.
  • RICHARD LABUDA (18) hrá odmalička v seriáloch a vo filmoch, v súčasnosti má ako hosťujúci herec rolu aj v SND a v divadle Ludus.
  • Diváci ho ešte prednedávnom vnímali ako detského herca, v súčasnosti je to dospelý muž, ktorý má jasné plány do budúcnosti.
Najmladší Labuda ide v šľapajách otca a deda. Jeho snom je zdediť Tisa
Zdroj: archív

Bolo to u vás s herectvom tak, že ste od narodenia boli často v divadle a pri nakrúcaní, tak to prišlo automaticky?
Naozaj som odmalička chodil do divadiel pozerať sa na dedka a na otca, hlavne na rozprávky, v ktorých hral otec. A párkrát som bol aj pri nakrúcaní, takže s herectvom som začal prirodzene. Keď sa naskytla možnosť ísť na kasting, išiel som a vybrali ma do reklamy na tatranky, po ďalšom kastingu som už hral vo filme Dom (2001). Odvtedy vždy prichádzajú príležitosti alebo idem na kasting.

​Čo na to hovorili Mariánovia Labudovia? Čiže starý otec a otec?
Ani dedko, ani otec ma do herectva nikdy netlačili, otec mi, naopak, zo srandy vravel, aby som to nerobil. Alebo ak veľmi chcem, tak v zahraničí. No neodhováral ma nejako vážne, skôr zo žartu. Tak ako ma netlačili, ani ma neodhovárali. Dedko bol herecká legenda, otec je výborný herec, ale bol to môj dedko a je to môj otec, najbližší ľudia, s ktorými som vyrastal.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.