Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
23.11.2019, 15:00

Známy slovenský herec: Niektorí sú na mňa ako supy. Desím sa, že vyhrajú fašisti

• Slovenský herec JÁN JACKULIAK (41), rodák z Lučenca, strávil väčšiu časť svojho doterajšieho pracovného života v Česku.
  • Pätnásť rokov bol v angažmáne Mestského divadla v Brne, u televíznych divákov sa zapísal radom seriálových úloh väčších či menších zloduchov, pre ktoré je so svojou ostro rezanou tvárou ako zrodený.
  • Pracovný úspech u neho ide ruka v ruke s tým súkromným.
  • Časy, keď bol na Slovensku kvôli niekoľkým psychickým kolapsom vďačným objektom pre bulvár, sú už preč.
Známy slovenský herec: Niektorí sú na mňa ako supy. Desím sa, že vyhrajú fašisti
Zdroj: archív TV Joj

Vraj máte rád funky a soul, takže Aretha Franklin, ktorú ste v českej verzii šou Tvoja tvár má známy hlas, dostali hneď v prvom kole, bola celkom zásah do čierneho?
To bola výzva ako blázon, strašne som sa s tým natrápil. Ona je pani speváčka, takže keď mi povedali, že budem spievať práve ju, dosť som sa zdesil.

​Naspievali ste toho v živote viac ako iní vaši kolegovia herci, hrali ste v mnohých muzikáloch...
Ale nie som spevák. Speváci majú talent od prírody, ja to mám vydreté a stále sa učím. V muzikáli Jesus Christ Superstar som hral Judáša a tiež ma dosť potrápil. Už nikdy viac! Aj preto som sa rozhodol, že už muzikály robiť nebudem. Tak teraz pre istotu jeden režírujem, West Side Story v Bratislave. Čoskoro budeme mať premiéru.

Po réžii ste túžili už dlhší čas, v muzikáli Kubo, ktorý bol na jar uvedený v Prahe, ste režijne asistovali. Prečo vás to tak priťahuje?
Vždy mi dosť pracovala fantázia aj pamäť, na JAMU som mal to šťastie, že som dva semestre mohol režijne pracovať s hercami a neskutočne ma to bavilo. Inscenovali sme muzikál Steel Peer od tvorcov Kabaretu, dopadlo to dobre a odvtedy to mám stále nejako v hlave. Je lepšie mať veci vo svojich rukách než stále čakať na telefón.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.