Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
16.02.2020, 00:00

V potravinách nájdeme aj toxické látky. Ako ich správne uchovávať?

  • Popri globálnom otepľovaní je pre planétu najväčšou hrozbou preťažovanie poľnohospodárskej pôdy chémiou a plytvanie potravinami.
  • Tvrdí to PAVEL KLOUČEK (40), docent Fakulty agrobiológie, potravinových a prírodných zdrojov Českej poľnohospodárskej univerzity v Prahe.
  • Jeho tím a ďalších deväť tímov teraz skúma, do akej miery sa rôzne škodlivé látky či lieky dostávajú vinou človeka do pôdy a ovplyvňujú tak celý potravinový reťazec.
  • Popritom aplikuje poznatky vedy do praxe. Napríklad vyvinul ZEMBAG, špeciálne vrece na skladovanie zemiakov v izbovej teplote.
  • Ako uchovávať ostatné potraviny? A prečo sa psy a mačky môžu čoskoro tešiť z účinkov konopy?
V potravinách nájdeme aj toxické látky. Ako ich správne uchovávať?
Zdroj: Shutterstock

Počul som, že koreňová zelenina a brokolica alebo karfiol vyťahujú z pôdy najviac škodlivých látok, napríklad pesticídy, a že ak sa niečo oplatí kupovať v bio kvalite, tak potom práve tieto plodiny. Čo si o tom myslíte?
S tým súhlasím. Aj preto, že sú to plodiny, ktoré sa ťažko pestujú bez použitia pesticídov. Ale chcem zdôrazniť, že žijeme v mieste a čase, keď sa potravín nemusíme báť. Len naozaj ojedinele sa stáva, že u nás niekto zomrie v dôsledku požitia nejakej jedovatej potraviny. Ak sa to stane, môže za to väčšinou človek – napríklad metanolová kauza a pančovanie alkoholu. Podobne v Číne, kde pančovali sušené mlieko melamínom (toxická látka, ktorá sa používa pri výrobe umelých hmôt a priemyselných hnojív; niekedy sa melamín nezákonne pridáva do potravín, aby maskoval nedostatočný obsah bielkovín, pozn. red.). V celej Európe funguje systém RASFF – včasné varovanie pred škodlivými potravinami. V minulom roku má Česko po Číne najviac zachytených potravín. Čína mala 27 oznámení, my 21, Poľsko 20, Taliansko 12, Nemecko 8.

​Ktorých potravín sa to týka?
Okrem ovocia a zeleniny napríklad aj doplnkov stravy, obilnín a pekárenských výrobkov, orechov, mäsa, mäsových výrobkov, rýb a rybích výrobkov, hotových jedál... V týchto potravinách sa vyskytovali napríklad mykotoxíny, mikroorganizmy, ťažké kovy, rezíduá pesticídov, alergény a tak ďalej. Ich konzumácia väčšinou neznamená nič fatálne. Málokto je v našich končinách hospitalizovaný napríklad so salmonelou alebo s listériou. Častejšie sa otrávime skazenými morskými plodmi, napríklad ustricami. No podľa štatistík sa každý z nás v Európe nakazí raz za tri roky mikroorganizmami z potravín. Väčšinou však ide o mierne príznaky – hnačky alebo vracanie. A môžeme to chytiť nielen z mliečnych výrobkov a mäsa, ale takmer zo všetkého. Polovica tých chorôb je vírusových, to sú tie takzvané črevné chrípky. Nakazíte sa prípadne aj kvapôčkovou infekciou, no najmä z jedla. Človek napríklad kýchne na čerstvú zeleninu a vy si to odnesiete domov.

Hovorili ste o hrozbe plytvania potravinami...
Celosvetovo sa vyhodí približne tretina potravín. Tam je obrovský potenciál. To je jedlo pre dve miliardy ľudí. Vždy sa bude vyhadzovať, ale pri troche vôle sa môžeme dostať napríklad na desať percent. Vyhadzovanie je nielen strata pre konzumenta, ktorý za to utratil peniaze, ale aj pre spoločnosť. Napríklad taký zemiak musel niekde vyrásť, zabral na poli plochu, aplikovali sa na neho hnojivá, pesticídy, prejazdila sa kvôli nemu nafta. To všetko sa s tým zemiakom vyhodí do koša. Vyhadzovanie potravín je teda zároveň záťaž pre životné prostredie. To je dobré si uvedomiť.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 88% na dočítanie.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.