StoryEditor

Súboj v Kremli má víťaza, dokazujú to aj masívne útoky na ukrajinské mestá, tvrdí expert v HNtelevízii

10.10.2022, 21:45

Vojenský analytik Vladimír Bednár pre HNtelevíziu prirovnáva aktuálne udalosti na Ukrajine k reakcii fašistických jednotiek počas druhej svetovej vojny. Aj tie vraždili civilné obyvateľstvo z pomsty.

V pondelok ráno Kremeľ spustil masívny raketový útok na Ukrajinu. Ruský prezident Vladimir Putin to komunikoval ako odplatu za zničený most na Kryme. Vojenský analytik Vladimír Bednár upozorňuje, že ruská armáda zasiahla energetické uzly a obývané oblasti. Moskva napriek tomu tvrdí, že útočila na vojenské ciele.

„Ozbrojené sily pri svojej činnosti majú povinnosť minimalizovať straty na strane civilného obyvateľstva, nemajú zasahovať základnú infraštruktúru. Preto by sme to, čo vykonalo Rusko, nemali nazývať vojenskou operáciou. Mali by sme to nazývať jednoznačne vojnovým zločinom. Ani pojem teroristický čin nie je v tomto prípade správny,“ dodáva.

image

Čínske pochybnosti o ruskej vojne rastú. Prečo by mal Si Ťin-pching zdvihnúť Zelensk...

Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 3, menuRoute = tv/relacie/doslova, menuAlias = doslova, menuRouteLevel0 = tv, homepage = false
14. január 2026 08:29