StoryEditor

Letanovská v HNtelevízii: Som pripravená stáť zoči-voči salónnemu zloduchovi, ktorý chrlí zlobu

28.06.2023, 18:00
  • V rozhovore s volebnou líderkou Demokratov Andreou Letanovskou sa dozviete:
  • Prečo si myslí, že pripojiť k odvolávaniu Borisa Kollára Istanbulský dohovor, ako to navrhuje SaS, nie je dobrý nápad.
  • ​Ako sa stavia k tomu, že v má kultúrno-etických otázkach často opačný názor ako jej predseda Eduard Heger.
  • Akým spôsobom si s Hegerom podelili agendu a kto bude v záverečných debatách.
  • A či by podporila prípadnú prezidentskú kandidatúru Ivana Korčoka.

Demokrati už majú dosť podpisov na odvolávanie Borisa Kollára z funkcie. Aj keď im chvíľu trvalo získať ich dostatok na to, aby sa mimoriadna schôdza mohla konať, Andrea Letanovská dúfa, že odvolávanie predsedu parlamentu bude úspešné.

„Veríme, že tieto bariéry boli prekonané a že sa zachovajú správne,“ hovorí v HNtelevízii volebná líderka strany. Nekomunikovali však so stranami bývalej opozície o tom, či takéto odvolávanie podporia. Poslankyne SaS nechcú v parlamente len odvolávať. Otvoriť plánujú aj tému Istanbulského dohovoru, ktorý ešte v roku 2020 parlament odmietol ratifikovať. Demokrati túto snahu liberálov označili za politikárčenie.

„Každé odpútavanie od závažnej témy môže mať škodlivé následky tým, že sa rozriedi tá pozornosť,“ myslí si politička. Faktom však je, že dohovor rieši práve problém násilia na ženách. Oni to však považujú za rozbušku, na ktorej nie je dohoda v parlamente. Podľa Letanovskej by to znížilo šance na odvolanie predsedu Národnej rady.

...

Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 3, menuRoute = tv/relacie/doslova, menuAlias = doslova, menuRouteLevel0 = tv, homepage = false
16. január 2026 21:27