Maďarská aliancia po mesiacoch balansovania urobila jasný krok. Predsedníctvo strany vylúčilo povolebnú spoluprácu so Smerom a Republikou. Predseda strany László Gubík tvrdí, že rozhodnutie nevzniklo pre aktuálnu situáciu v Maďarsku a prehru Fideszu, ale pre skúsenosť s politikou súčasnej vlády na Slovensku. Za poslednú kvapku označil tému kolektívnej viny a postupy Slovenského pozemkového fondu.
„Sklamali nás pri téme Benešových dekrétov, sklamali nás aj svojou ekonomickou politikou. Vidíme, čo sa na Slovensku deje, že sme vykročili gréckou cestou,“ povedal Gubík v relácii Doslova. Pripomenul aj zámer sprísniť jazykový zákon ministerstvom kultúry, či výhrady k pomoci pre vinárov na juhu Slovenska a neochotu vlády posunúť národnostné práva ďalej.
„Keď nechcú rozšíriť národnostné status quo a nechcú sa starať o južné regióny Slovenska, tak potom o čom mám rokovať?“
Hlas a SNS nevylúčili
Pri Hlase a SNS však aliancia rovnaký záver neprijala. Pri strane And...
Zostáva vám 85% na dočítanie.



