"Je to človek, v ktorom sa v skutočnosti skrýva satan a ubližuje ľuďom, keď dovolí rozkrádať to, čo patrí nám všetkým," povedal Igor Matovič na adresu Roberta Kaliňáka.TASR/M. Baumann
StoryEditor

Hon na Igora Matoviča pokračuje, chcú ho politicky popraviť, tvrdia jeho poslanci

21.10.2016, 10:40
Autor:
TASRTASR

Líder hnutia OĽaNO-NOVA Igor Matovič by mal za nepozastavenú živnosť dostať opäť iba pokutu. O poslanecký mandát by prísť nemal. Myslia si to jeho kolegovia z hnutia OĽaNO-NOVA.

Poukazujú, že Matovič z nedbanlivosti nepozastavil živnosť v dvoch rozdielnych volebných obdobiach. Pritom v minulosti výbor podľa OĽaNO-NOVA nezbavil verejných funkcionárov mandátu, keď opakovane porušovali zákon, a to navyše v jednom volebnom období.

"Súhlasíme so spravodlivosťou. Ak porušíme zákon, musíme znášať následky. Ale namietame, ak sa používa zaujatý postoj a nerovnaký meter v prípade mandátu Igora Matoviča. Ide o hon na Igora Matoviča," povedal Vašečka, podľa ktorého vzhľadom na prípady z minulosti by Matovič nemal byť zbavený mandátu.

"Vyzývame kolegov, aby postupovali v súlade so zákonom, ale aby nezneužívali zákon na presadzovanie úzkostraníckych zámerov a na to, aby sa zbavili niekoho, kto ich kritizuje," doplnil Vašečka.

Upozornil, že Matoviča volilo 160-tisíc ľudí, ktorí mu mandát dali, a ak ho oň plénum pripraví, potrestá aj týchto voličov.

Líder hnutia OĽaNO-NOVA Igor Matovič má výboru pre nezlučiteľnosť funkcií vysvetliť, prečo opakovane nepozastavil svoju živnosť a porušil tým zákon.

Prípad Matovičovej živnosti zatiaľ výbor neuzavrel, bude ju riešiť zrejme najbližšie v novembri. Pre opakované porušenie ústavného zákona hrozí Matovičovi strata poslaneckého mandátu.

Matovič nie je jediný verejný funkcionár, ktorý opakovane porušil ústavný zákon. Hoci parlament v minulosti za takýto prehrešok nikoho nepotrestal odobratím verejnej funkcie, čoskoro sa tak zrejme po prvý raz stane.

Výbor totiž odporučil vziať funkciu podpredsedovi predstavenstva Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Vladimírovi Drienovskému.

01 - Modified: 2023-09-20 08:18:48 - Feat.: - Title: Poslanci nebudú rokovať o návrhu Smeru-SD obnoviť kontroly na hraniciach 02 - Modified: 2023-09-20 07:31:05 - Feat.: - Title: Ďalší pokus otvoriť schôdzu k nelegálnej migrácii bude o hodinu 03 - Modified: 2023-09-14 09:24:49 - Feat.: - Title: Ufológ prezentoval údajné telá údajných mimozemšťanov pred parlamentom. Z odhalenia pod prísahou však môže byť len ďalší podvod 04 - Modified: 2023-09-13 20:12:08 - Feat.: - Title: Europarlament reaguje na obvinenia poslancov. Chce upraviť pravidlá a odhaliť konanie zákonodarcov 05 - Modified: 2023-09-11 10:41:39 - Feat.: - Title: SaS považuje zasadanie parlamentu v súčasnej dobe za kontraproduktívne
menuLevel = 3, menuRoute = tv/stare-sekcie/politika, menuAlias = politika, menuRouteLevel0 = tv, homepage = false
22. september 2023 12:56