Zuzulová išla fantasticky, vyradila ju však chyba. Pozrite si jej nešťastnú jazdu

08.01.2017, 08:27
pebpeb

Slovenská slalomárka Veronika Velez-Zuzulová vypadla v prvom kole na pretekoch Svetového pohára v Maribore. Po tom, ako v hornej polovici trate predviedla fantastický výkon, urobila chybu a skončila.

Velez-Zuzulová mala pritom lepšie medzičasy ako fenomenálna Američanka Mikaela Shiffrinová.

Slovensko má v Maribore ešte jedno želiezko v ohni. Petra Vlhová, ktorej tréner Livio Magoni vytýčil trať prvého kola, sa zaradila na priebežnú štvrtú pozíciu s odstupom 0,48 sekundy na vedúcu pretekárku SP, Američanku Mikaelu Shiffrinovú. V druhom kole tak bude mať šancu zabojovať o umiestnenie na pódiu.

Zuzulová, ktorá pred piatimi dňami vyhrala a spolu s Vlhovou sa postarala o najväčší úspech slovenského lyžovania, išla excelentne aj v Maribore, hoci ju trápi choroba a silný kašeľ. Na medzičasoch mala na Shiffrinovú náskok štyri, resp. osem stotín.

V dolnej časti však vošla do zatvorenej bránky príliš nízko, stratila rovnováhu a jej pokus vrátiť sa do línie žrdí bol márny.

"Ani neviem, čo sa stalo, musím si to zanalyzovať," povedala Velez-Zuzulová pre TASR v cieľových priestoroch. Zadúšajúc sa kašľom dodala: "Spravila som chybu, moja choroba s tým nič nemá. Trať bola postavená dobre, páčilo sa mi to a išlo sa mi fajn. Škoda vypadnutia, ale to sa v slalome stáva."

Pred Vlhovú a za Shiffrinovú sa na druhé miesto pred 2. kolom zaradila Švajčiarka Wendy Holdenerová (+0,17 s), na tretie Frida Hansdotterová zo Švédska (+0,38 s).

01 - Modified: 2024-01-20 17:23:24 - Feat.: - Title: V Jasnej sa zranil aj Adam Žampa. Možno mi to ukončí sezónu, vraví 02 - Modified: 2024-01-20 15:14:00 - Feat.: - Title: Petra Vlhová si poškodila väzy v kolene, sezóna sa pre ňu skončila. Pri páde si silno udrela aj hlavu a rameno 03 - Modified: 2024-01-20 10:30:08 - Feat.: - Title: Vlhová nedokončila prvé kolo obrovského slalomu v Jasnej, odviezli ju vrtuľníkom. Trať je tažká, hodnotí Žampa 04 - Modified: 2024-01-07 13:05:46 - Feat.: - Title: Petra Vlhová ovládla slalom v Slovinsku a dotiahla sa na Mikaelu Shiffrinovú 05 - Modified: 2024-01-07 10:07:52 - Feat.: - Title: Vlhová vedie po prvom kole slalomu v Kranjskej Gore, Shiffrinová vypadla
menuLevel = 3, menuRoute = tv/stare-sekcie/sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = tv, homepage = false
06. máj 2024 00:19