StoryEditor

Emisie má aj elektromobil. Je poháňaný uhlím, jadrom alebo plynom od Putina

05.05.2022, 11:15
Prejdenie sto kilometrov na elektrinu stojí približne polovicu toho, čo v súčasnosti zaplatí nemecký majiteľ benzínového vozidla.

Ceny pohonných hmôt sú stále o desiatky percent vyššie ako pred útokom Ruska na Ukrajinu a rieši sa, či bude Európa z východu odoberať plyn. Kto sa však domnieva, že elektromobily sú cestou na zníženie závislosti od ruského plynu, mal by sa podľa nemeckého magazínu Focus zamyslieť znova.

V Nemecku sa momentálne ceny pohonných hmôt pohybujú okolo hranice dvoch eur za liter, pričom kvôli vysokému dopytu je nafta drahšia ako benzín, píše iDNES.cz.

​Tí, ktorí majú elektromobil, môžu byť v tejto chvíli spokojní, pretože jazda s ním je teraz výrazne lacnejšia ako predtým v porovnaní so spaľovacími vozidlami. Sto kilometrov na elektrinu stojí približne polovicu toho, čo v súčasnosti zaplatí nemecký majiteľ benzínového vozidla.

Elektromobily ako záchrana?

Ekologické organizácie, ako sú BUND a Deutsche Umwelthilfe, sa tejto témy chytili a viac ako inokedy propagujú elektromobily s argumentom, že vďaka nim sme menej závislí od surovín z Ruska. Focus sa domnieva, že to...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
23. máj 2022 13:38