StoryEditor

Toto je 10 zabudnutých SUV modelov, ktoré prišli na trh príliš skoro a neuspeli

06.12.2021, 13:05
Pozrite si celkom 10 rôznych modelov, ktorých načasovanie, vývoj, výroba alebo špecifikácia nebola úplne to pravé pre zaujatie verejnosti.

Trend športovo-úžitkových áut je v súčasnosti absolútne jasný a výrobca, ktorý v ponuke nemá aspoň jedného zástupcu s nafúknutou karosériou a pozdvihnutou svetlou výškou podvozka, akoby ani nebol. Dôkazom stále rastúcej popularity SUV a obľuby crossoverov sú aj naše redakčné testy.

Ako možno vidieť, veľké zastúpenie v preverovaných modeloch áut majú totiž práve modely segmentu SUV alebo crossoverov. V minulosti však (pseudo)teréniaky neboli zaručeným receptom na úspech, píše iDNES.cz. A pritom v mnohých prípadoch dokázali po jazdnej stránke mimo spevnených ciest poskytnúť zákazníkovi podstatne viac, než je tomu dnes.

Aktuálne ide primárne o módny hit, kedy drvivá väčšina zákazníkov buď absolútne nevyužije terénny potenciál predávaných modelov, prevažnú časť jazdenia absolvujú na asfalte či v meste alebo sa napríklad zamerajú na kúsky, ktoré dokonca ani neposkytujú pohon všetkých kolies. Ich benefitom je vtedy len vyšší posed, pocit vyššieho bezpečia a robustnosti.

Mnohé SUV či crossovery na dnešnom trhu potom napríklad ani nezlepšujú praktickosť po stránke priestrannosti v interiéri. Často sú na tom rovnako alebo ešte horšie, než súrodenec s karosériou typu hatchback či kombi. Naopak, nájdu sa aj také, ktoré reálne prispejú k vyššej využiteľnosti a poradia si lepšie s jazdou v ľahkom či stredne ťažkom teréne oproti klasickým rodinným zástupcom v ponuke značiek.

Pozrite si celkom 10 rôznych modelov, ktorých načasovanie, vývoj, výroba alebo špecifikácia nebola úplne to pravé pre zaujatie verejnosti

​Spoznávate nejaký z modelov? Kúpili by ste si jeden z nich v čase, kedy sa na trhu objavili alebo je ich osud skutočne oprávnený a jednoducho výrobcovia neodhadli čas či ďalšie kľúčové "detaily" v súvislosti s uvedením na trh alebo výrobou? Dnes napríklad niektoré zo zobrazených automobilov patria k skutočne ceneným zberateľským kúskom.

01 - Modified: 2022-09-26 12:37:22 - Feat.: - Title: Polícia ukázala autá, o ktorých „rozhodli“ Slováci. Víťazný dizajn nakoniec nepoužila 02 - Modified: 2022-09-26 12:13:26 - Feat.: - Title: Škoda už pilne pracuje na elektrickej Octavii. Verzia so „spaľovákom“ však tak skoro neumrie 03 - Modified: 2022-09-24 22:02:29 - Feat.: - Title: Presný opak toho, čo Putin chcel: Ukrajina sa zbavuje ruštiny (príbehy štyroch žien, ktoré s ňou skončili) 04 - Modified: 2022-09-24 15:27:10 - Feat.: - Title: Tajomstvo foglaroviek: Autorova popularita mnohým ležala v žalúdku, jeho zásady čitatelia naozaj ctili 05 - Modified: 2022-09-23 22:00:00 - Feat.: - Title: Ukradnutý vynález za desiatky miliónov: Čech dostane od amerického obra mastné odškodné
menuLevel = 2, menuRoute = auto/novinky, menuAlias = novinky, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
27. september 2022 00:25