StoryEditor

Krajší vzhľad a dôraz na komfort. Citroën vylepšuje svoje známe rodinné SUV

14.01.2022, 12:50
Modernizovanú vizáž aktuálne dostáva obľúbený športovo-úžitkový model francúzskej značky, čím poteší najmä konzervatívnejších klientov.

Modelový rad C5 od Citroënu poznáme z minulosti ako klasický sedan či kombík, avšak ešte v roku 2018 automobilka rozhodla, že sa zaužívaný model zaradí do skupiny čoraz populárnejších áut segmentu C-SUV.

K označeniu pribodol dodatok Aircross, čo malo vtedajšiu novinku jasne oddeliť od predchádzajúcich vyhotovení. Priestranný a z ponuky značky v zásade najväčší SUV model dokázal zaujať a za uplynulé roky sa ho predalo už vyše 260-tisíc kusov.

​Dokonca výrobca pristúpil aj na rozšírenie palety a čoskoro dorazí aj na slovenský trh skutočne elegantné kupé s názvom C5 X. Aktuálne však pozornosť smeruje znova na klasické SUV C5 Aircross - dôvodom je jeho zaslúžená modernizácia.

„Model SUV C5 Aircross je od svojho uvedenia na trh uznávaný ako najpohodlnejšie a najflexibilnejšie SUV vo svojej kategórii a teraz bol prerobený, aby presadil prestížnejšiu, modernejšiu a dynamickejšiu osobnosť,“ povedal Pierre-Yves Couineau, projektový manažér nového C5 Aircross.

„Zatiaľ čo stavia na svojich silných stránkach komfortu, palubnej priestrannosti a modulárnosti, dozrel, aby sa stal i elegantnejším a dynamickejším, s ostrejším vonkajším štýlom a modernejšími...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
21. máj 2022 08:47