StoryEditor

Exkluzívna značka má veľký problém. Jej špičkový model musí podstúpiť drahý servis

18.01.2022, 14:05
Bugatti predstavuje s modelom Chiron vrchol toho, kam až sa výkonné vozidlá môžu dostať. Verzia Pur Sport však teraz podlieha zvolávacej akcii so servisom v hodnote desiatok tisíc eur.

Zatiaľ čo v minulosti boli autá s porciou 300 koní brané ako skutočne super-výkonné, dnes tieto hodnoty dosahujú aj pomerne bežné športovo-ladené SUV modely. Doba sa za uplynulé roky výrazne posunula a s ňou aj tlak na výkony motorov áut.

Bežné rodinné kombíky už dnes dosahujú hodnoty na úrovni dvoch stoviek koní a tak sa niet čomu čudovať, že naozaj zarytí výrobcovia superšportov siahajú u svojich noviniek až k číslam nad tisíc koní. Dôkazom je aj Bugatti s modelom Chiron, ktorý sa istý pravidelne pýši titulom absolútne najrýchlejšieho auta planéty.

Boj o "prestížnu nálepku" však prebieha snáď nonstop a o slovo sa okrem Bugatti neustále hlásia aj ďalšie značky so svojimi super-výkonnými vozidlami. Spomenúť možno SSC Tuatara či Koenigsegg Agera RS. Všetko sú to brutálne stroje, ktoré bez problémov vytlačia na tachometri rýchlosť k hodnotám ďaleko nad 400 kilometrov za hodinu. 

Vráťme sa ale k francúzskemu výrobcovi. V mnohých označeniach "naj" dominujúci model Chiron od Bugatti sa...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
19. máj 2022 23:04