StoryEditor

Obľúbené SUV od Hyundaiu je teraz ešte extravagantnejšie. Prichádza v úplne novej verzii

28.01.2021, 10:42
Okrem dynamického vzhľadu dostanú niektoré pohonné jednotky upravené Elektronicky riadené pruženie ECS a tým aj športovejšie vlastnosti.

Očakávané SUV Hyundai Tucson spôsobilo po svojom nedávnom predstavení a príchode na trh poriadny rozruch. Úplne nová generácia najpredávanejšieho modelu kórejskej značky v Európe totiž priniesla extravagantný vzhľad, ktorý málokto očakával. Aj my sme neverili, že by sa takto odvážny dizajn dostal až do sériovej výroby vozidla.

Pre automobilku je to však jeden z kľúčových modelov, najmä teda v segmente športovo-úžitkových vozidiel, preto mu dopriala slušný zástup vychytávok, noviniek a v neposlednom rade aj spomínaný špecifický dizajn. Najväčšie dohady sa pritom točia okolo novej prednej masky so zabudovaným LED parametrickým svietením, ktoré sa po deaktivácii dokáže efektne skryť.

​Už krátko po premiére sa vynorili tiež informácie, že obľúbený Tucson, ktorý žne úspechy aj na Slovensku a radí sa medzi vôbec najpredávanejšie SUV, príde v budúcnosti aj v ostrej verzii divízie Hyundai N. Aby značka skrátila fanúšikom čakanie, ponuku aktuálne dopĺňa aspoň "na oko športové" prevedenie s prívlastkom N...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
19. máj 2022 20:23