StoryEditor

Toto je budúcnosť japonskej značky. Koncept Lexusu ponúka dojazd 600 kilometrov

01.04.2021, 14:45
Svetová premiéra elektro-konceptu LF-Z Electrified predstavuje úplne novú víziu Lexusu a toho, čo chce značka dosiahnuť prostredníctvom elektrifikácie.

Japonská automobilka Toyota je známa svojimi prepracovanými hybridmi, ktorých vývoju sa aktívne venuje už dlhé roky a zdá sa, že v najbližšej dobe sa od nich nehodlá odpútať.

Tento zámer a upriamenie pozornosti na alternatívny pohon jej po rokoch prináša zaslúžené ovocie a na rozdiel od iných výrobcov, práve Toyota bez problémov zvláda čoraz prísnejšie emisné normy bez výraznejšej ujmy.

​Dokonca chrlí na trh automobily, ktoré by ste možno ani nečakali - znovu zrodila model Supra a pre nadšencov priniesla tiež ostrý kompakt v podobe GR Yarisu. Masové rozšírenie elektromobilov do svojej ponuky však zatiaľ neplánuje a držať sa má zatiaľ výhradne spaľovacích a hybridných (prípadne plug-in hybridných) prevedení.

Trochu inak je na tom jej luxusná odroda v podobe značky Lexus, ktorá aktuálne predstavila koncept LF-Z a zároveň priblížila svoje plány na nasledujúce obdobie. Pôjde o budúcnosť výrazne zameranú na elektromobilitu, podobne, ako je tomu u mnohých ďalších značiek.

Niektoré z nich dokonca...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
19. máj 2022 23:28