StoryEditor

Japonská legenda prekonáva očakávania. Záujemcovia si na novinku počkajú aj štyri roky

13.09.2021, 12:10
Problémy japonskej automobilke nespôsobuje iba masívny záujem, ale aj aktuálny nedostatok dôležitých čipov.

Nájsť v dnešnej dobe naozaj dobre vyladený, spoľahlivý a najmä odolný model, ktorý sa nebojí ani náročného terénu, je čoraz ťažšie. A to aj napriek tomu, že práve športovo-úžitkové vozidlá sa pýšia obrovskou popularitou a výrobcovia ich stále viac pretláčajú do svojich ponúk.

Nuž, nie každý zástupca tohto segmentu dokáže skutočne ctiť pôvodný zámer SUV-čiek a tak sa k posledným "dinosaurom", ktorí budú postupne vymierať, nepochybne radí iba hŕstka modelov - napríklad Jeep Wrangler, Land-Rover Defender, Mercedes-Benz Triedy G či aj redakciou HNauto nedávno testovaná Toyota Land Cruiser. 

​Počas týždňa nás dokázala presvedčiť, že voči jazde mimo pevných ciest nemá žiadne výhrady a zdanlivo nezdolateľné prekážky hltá s absolútnou ľahkosťou. Často aj bez nutnosti siahania po uzávierkach diferenciálov. Nie nadarmo patrí už roky k absolútnym legendám, ktoré zostávajú aj s pribúdajúcim vekom overeným nástrojom pre nekompromisnú jazdu v teréne. 

Novinka s výraznými vylepšeniami

Tento rok sa svetu predstavila prepracovaná a po dlhých 14 rokoch svojho predchodcu úplne nová generácia Land Cruiseru. Keď sa vrátime späť, Toyota...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
21. máj 2022 07:23