Hyundai, respektíve jeho názov, patrí v rebríčku portálu Confused.com k vôbec najviac skomoleným automobilkám.FOTO: Netcarshow.com
StoryEditor

Hundai, Masda či Totota. Toto je 15 značiek áut, v ktorých názvoch robíte možno aj vy najčastejšie chyby

20.06.2022, 11:42
  • Najčastejšie sa behom mesiaca chyby objavovali pri názve Hyundai, Volkswagen či Porsche.
  • Najmenej chybovosti vykazovali najmä krátke mená značiek ako BMW, KIA či GAC.
  • V galérii vám ponúkame prehľad 15 najčastejšie komolených značiek a ich nových „označení“.

Vyhľadávali ste už niekedy na internete tému súvisiacu s automobilmi i jednotlivými značkami vozidiel? Britský poradenský portál Confused.com, so špecializáciou na porovnávanie poistných a finančných služieb, vrátane poistenia auta, priniesol zaujímavú štúdiu.

V nej spracoval mesačné dáta nielen z návštevnosti vyhľadávača poistenia, ale aj detaily ohľadom samotných slov, ktoré motoristi hľadali. Výsledkom je rozsiahly zoznam skomolených mien jednotlivých automobiliek, pričom niektoré „názvy“ vznikli nielen preklepom pri práci s klávesnicou, ale zaúradovalo i fonetické vnímanie označení.

Z pohľadu najčastejších skomolenín sa na prvom mieste umiestnil kórejský výrobca Hyundai, ktorého názov „obohatilo“ behom jedného mesiaca až 2 249 900 chybných písmen.

Druhé miesto zastupuje nemecký Volkswagen s počtom chýb za mesiac na úrovni 1 156 700. Na treťom mieste je následne Porsche s počtom 1 011 000 chýb, v prípade značky Toyota na štvrtom mieste to bolo 824 600 chýb a piate miesto patrí francúzskemu Peugeotu s 710 100 chybami.

Na druhej strane zoznamu však pôsobia značky, ktoré vo vyhľadávaní zákazníci píšu najsprávnejšie a s minimálnymi chybami. Radí sa sem napríklad BMW, v ktorého trojpísmenovom názve sa spravilo za mesiac 27-tisíc chýb či Ford s počtom 14 700 chýb.

image

Dovolenky sa môžu predražiť. Za koľko natankujete počas cesty v obľúbených destináciách?

Jaguar sa s počtom 9 400 chýb zmestil pod 10-tisícovú hranicu a nasledovali ho aj Audi s iba 4 200 chybami, Jeep s 2 500 chybami a zoznam ukončuje Fiat s Geely, v ktorých sa behom mesica evidoval počet len 1 200 a 1 100 chýb.

Bez akýchkoľvek chýb, preklepov či skomolenín sa potom do rebríčka portálu dostali automobilky ako SAIC, FAW, Dongfeng, BAIC, GAC, Tata či kórejská KIA. Prehľad chýb a výsledných „označení“ 15 najkomolenejších automobiliek si môžete pozrieť v našej galérii vyššie.

image

Zmestíte sa do 20-tisíc eur. Toto je päť neprávom prehliadaných rodinných áut, hovorí odborník

24. jún 2022 11:28