StoryEditor

Ukradnúť moderné auto trvá len šesť sekúnd. Pozrite sa ako

25.10.2017, 11:00
Autor:
TopSpeedTopSpeed
V súčasnosti krádež moderného automobilu trvá len niekoľko sekúnd. Okolie si pritom často nič nevšimne.

Vopred upozorňujeme, že sa nejde o žiadny návod. Video pochádza z dielne poľskej televízie TVN. Dôkladne v ňom ukazujú reálne prípady, ako majitelia prišli o moderné auto.

Krádež auta je naozaj nepríjemná záležitosť. Kto to nezažil, nebude tomu prikladať špeciálnu vážnosť. Niektorí poviete, veď mám auto poistené aj proti krádeži. Áno, ale vybavovanie s poisťovňami tiež nie je najkratšie. A navyše existuje veľa poistných podvodov.

Kradne sa všetko, po čom je dopyt. Kradnuté autá idú na export alebo sa jednoducho niekde v dielni rozoberú na diely, či sa na nich pozmenia identifikátory a auto tak pôsobí ako originál.

Hoci je video v poľskom jazyku, preklad zrejme nebude potrebný. Podstatu určite pochopíte.

V minulosti museli zlodeji prekonať zvyčajne technické zábrany, čiže manuálne otvoriť dvere, manuálne naštartovať, poprípade obísť alarm. A to sa bez hluku pod minútu jednoducho nedá. Dnes je ale doba iná. Na odomknutie a naštartovanie auta vodiči už dlho nepotrebujú kľúče.

Stačí, že majú vo vrecku náhradu v podobe „čipu“. Na otvorenie auta stačí, že sa k nemu vodič priblíži, na naštartovanie stačí stlačiť tlačidlo. Všetko vďaka čipu, ktorý vysiela vlny do prijímača.

Krádež moderného auta je tak rýchla a rafinovaná záležitosť. Aj keď popri zlodejovi prejde nezainteresovaný človek, nič si nevšimne. A aj keby si všimol, tak pravdepodobne radšej otočí hlavu na druhú stranu.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.

21. máj 2022 10:21